| ErrorFound a întrebat:

Care sunt cele mai bune comunitati online in materie de gaming si/sau review-uri la jocuri, componente pc/desktop si alte chestii de genu' asta?

6 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Gamespot.com
Gamershell.com
Pcgamer.com
ign.com

Eu mai citesc de aici: http://www.avault.com
Si de pe CGW adica Computer Gaming World, o revista care acum e RIP. Dar se poate gasi in format pdf si are review-uri bune la jocuri mai vechi.

de ex: http://www.cgwmuseum.org/galleries/index.php?year=2003&pub=2&id=227

De fapt cred ca si xtremPC-ul se mai poate gasi in pdf (era o revista ro tot cu gaming si hardware)
Comunitati romanesti online nu prea stiu. Poate doar: www.level.ro si www.computergames.ro

| ErrorFound explică (pentru Andrei7520152):

Level il iau in fiecare luna. Multumesc mult! Si inca ceva, stii cumva un site cu system requirements pentru jocurile din 2000 incoace?

| ErrorFound explică (pentru Andrei7520152):

Nu, nu, nu il stiam pe asta dar ma gandeam la ceva care sa iti listeze jocurile dupa PC-ul tau. Daca, sa zicem, ai calculatorul varza(problema mea) sa iti faca o lista cu jocurile care le poti rula.
Athlon Xp 2600+
GeForce4 MX 4000 (Poate ai chef sa razi)
2gb Ram

| BdyBluu a răspuns:

Acum nu vreau sa zic ca e cea mai buna...dar e amea. Mi-am deschis eu o comunitate www.bmizone.forumz.ro ...in 2-3 zile deschidem server de samp hostat si avem un server de cs-fun. daca vrei intra. Ma gasesti la id: Bogdii.bluu@yahoo.com

| ErrorFound explică (pentru BdyBluu):

Iti mai trebuie ceva: un buton LIKE caci am de gand sa-l apas.