| anonim_4396 a întrebat:

Cablul hdmi mai ofera altceva decat claritatea imaginii fata de vga? Ma refer la gaming. in afara ca se vede mai clar vor merge mai bine, fps-uri mai bune sau alte chestii? Am conectat monitorul la placa video prin hdmi dar iconitele windows si scrisul de pe desktop se vad cam urat. in jocuri se vede mai clar intr-adevar dar e obositor sa stau cu scrisul ala pe desktop.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poate merge mai bine jocul. Imaginea n-are nimic cu viteza ci cu claritatea.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Se vad urat pentru ca monitorul nu are rezolutia nativa, seteaza rezolutia cum trebuie!

| SouLIce a răspuns:

Hdmi mai ofera si semnal audio pe langa cel video
Si vga ofera claritate foarte buna

| petrescuionut a răspuns:

Iti merge putin mai bine jocu dar altceva nu face