| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt comenzile la gta sa:mp?

Răspuns Câştigător
| PlfacT a răspuns:

Paii depinde...De mod-Roleplay,Stunt,Drift,Sumo,Godfather, Ravean, etc.
Io iti zic cateva la alea mai importante:
-Roleplay
-Stunt
@@@@@@@@@@@@@@@@@Roleplay@@@@@@@@@@@@@@@@
LEVEL 1 Moderator: /check /noooc(off) /weather /skydive /afrisk
LEVEL 1 Moderator: /setint /setplayerint /setworld /chill /slap
LEVEL 1 Moderator: /jail /skick /sban /spec

LEVEL 2 ADMIN: /kick /name /mole /cnn /aprison /unprison
LEVEL 2 ADMIN: /entercar /entercard /gotocar /pslap /freeze /unfreeze /mute /noooc(on)
LEVEL 2 ADMIN: /logout /forceskin /goto /gotoid /setchamp /aduty

LEVEL 3 Admin: /ban /learn /warn /setteam /fly /setskin
LEVEL 3 Admin: /fourdive /gethere /house /biz /sbiz
LEVEL 3 Admin: /cnnn /makeircadmin /getcar /tod /weatherall /up

LEVEL 4 Admin: /asellhouse /edit /bigears /am /fuelcars /factions /explode /getip
LEVEL 4 Admin: /makeleader /lockplayer /sethp /setarmor /givegun /areset /healcar
LEVEL 4 Admin: /pban /unbanip /unban /deleteaccount /setstat /jetpack /jobs /hq /setpot

LEVEL 5 Head Admin: /edithousecar /logoutpl /logoutall /startevent /restart(gmx) /setname
LEVEL 5 Head Admin: /hirecar /houseo /money /givemoney /veh /makeadmin /benter
LEVEL 5 Head Admin: /henter /hexit /createvehicle /destroyvehicle /createdealership /destroydealership
LEVEL 5 Head Admin: /editcar /editcardealership /createcdveh /destroycdveh
@@@@@@@@@@@@@@@@Stunt@@@@@@@@@@@@@@

/Banall - Ce face : Baneaza tot serverul! Pentru a bana toti playerii de pe un server!

/Ban - /ban id motiv - Pentru a bana un player!

/Rban -/rban id motiv - Pentru a bana un player pe nume!

/Kick- /kick id motiv - Pentru a scoate un player de pe server!

/Kickall - /kickall - Asa se pot scoate toti playerii de pe server!

/Jail- /jail id motiv - Pentru a inchide la inchisoare un player de pe server!

/Unjail- /unjail id - Pentru a scoate de la inchisoare un player de pe server!

/Warn- /warn id motiv - Pentru a avertiza un player de pe server!

/Setlevel- /setlevel id level[1-10] - Asa se da admin!

/Setallscore - /setallscore SCORE - Asa se seteza scorul tuturor de pe server!

/Setallcash - /setallcash SUMA - Asa se seteaza scorul tuturor de pe server!

/Setscore - /setscore id SCORE - Asa se seteaza scorul unui player de pe server!

/Setcash - /setcash id SUMA - Asa se seteaza Cash-ul unui player de pe server!

/Giveallscore - /giveallscore SCORE - Asa se da score tuturor playerilor de pe server!

/Giveallcash - /giveallcash SUMA - Asa se da CASH tuturor playerilor de pe server

/asay - /asay Text - Un admin scrie un anunt pe CHAT!

@ - Chatul adminilor - Ex : @TEXT - @ SALUT!

/Write - /write idculoare TEXT - Asa se scrie cu orice culoare vrei pe server doar daca esti admin!

/Giveallweapon - /giveallweapon ID ARMA 999999 - Asa se poate da tuturor playerilor de pe server aceeasi arma!

/Giveweapon - /giveweapon id jucator ID arma 9999! - Asa se poate da o arma unui player de pe server

/Slap - /slap id sau /slap id motiv - Asa se "palmuieste" un player de pe server!

/Slapall - /slapall - Asa se "palmuiesc" toti playerii de pe server!

/Explode- /explode ID sau /explode id motiv - Asa se "explodeaza" un player de pe server!

/Explode all - /explode all - Asa se "explodeaza" toti playerii de pe server!

/Akill id - /akill id motiv sau /akill id - asa se ucide un player de pe server!

/gmx - asa se da un Restart la server!

/settime - /settime 1-9 - Asa se poate seta timpul pe server!

/disarm - /disarm id - Asa se poate lua toate armele unui player!

/disarmall - /disarmall - Asa se poate lua toate armele tuturor playerilor de pe server!

/freeze - /freeze id - Asa se poate "ingheta" un player de pe server!

/freezeall - freezeall - Asa se poate "ingheta" toti playerii de pe server!

/armourall - /armourall - Asa se poate da armura tuturor playerilor de pe server!

/healall - /healall - Asa se poate da viata tuturor playerilor de pe server!

/setarmour - /setarmour id 1-100 - Asa se poate seta armura unui player!

/lspec - /lspec id - Asa se puteti sa vedeti ce face un player de pe server!

/lspecoff - /lspecoff - Asa puteti sa va oprti sa mai vedeti ce face un player de pe server!

/setskin - /setskin id skin ID - Asa puteti sa setati skinul unui player de pe server!

/setallskin - /setallskin Skin ID - Asa puteti sa setati tuturor playerilor de pe server acelasi skin!

/Mute - /mute id reason sau /mute id - Asa puteti sa faceti un player sa numai poata vorbi pe chat!

/Muteall - /muteall id reason sau /muteall - Asa puteti sa faceti toti playerii de pe server sa numai poata vorbi pe chat!

/goto - /goto id sau /goto o parte din numele playerului - Asa va puteti teleporta la un anumit player de pe server!

/get - /get id sau /get o parte din numele playerului - Asa puteti sa teleportati la voi un anumit player de pe server!

/teleplayer id player care vrei sa-l teleportezi Id player la care il teleportezi - exemplu - /teleplayer 2 4 - Asa puteti teleporta un player la altul!

/getall - /getall - Asa puteti sa aduceti toti playerii de pe server la voi!

/god - /god - Asa puteti sa nu muriti niciodata! God Mode care include : Rocket Launcher (Bazooka), grenazi!

/godcar - /godcar (Cand sunteti intr-o masina) - Asa masina voastra nu o sa mai explodeze niciodata sau sa ia foc!

/lock - /lock (Cand sunteti intr-o masina) - Asa puteti sa inchideti usile la masina voastra!

/unlock - /unlock (Cand sunteti intr-o masina) - Asa puteti sa deschideti usile la masina voastra!

3 răspunsuri:
| sebyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyboss a răspuns:

Sunt simple. vrei sa iti zic cum ma numesc in joc? ma numesc MYKE. daca ma gasesti casa mea e in san fierro

Răspuns utilizator avertizat
| JelerAndrei a răspuns:

BUNA EU SUNT NOU SI ASTA II PRIMU MEU RASPUNS:
/DISARM=EI ARMELE UNUI PLAYER
/akill= omori un player
/ban=banezi un jucator(adica nu mai poate intra pe server)
/announce=scrii mare pe ecran(preferata mea)
/freeze=''ingheti'' un player
/jail=inchizi un player la inchisoare
/warn=avertisment
Bine cam atatea stiu eu in mare si sper ca va-m fost de mare ajutor. Spor la joaca! :*:*:* Va pup