| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Care sunt diferențele dinte Xbox one și Xbox one s? Am găsit pe olx Xbox one la 800 lei

7 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Xbox One S suporta rezoltie de 4k, pe cand celalalt nu.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Csander):

Celălalt cât suporta? Si meritata sa iau un Xbox one de pe olx? https://m.emag.ro/......DRFKNFBBM/
Vreau sa îl conectez cu acest televizor

| Csander a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Nu imi deschide link-ul de pe telefon.
Celalalt are rezolutie de 1080p, rezolutia la care functioneaza cam totul in ziua de azi.
Pentru Xbox One, poti folosi orice TV care are o intrare HDMI.
Pentru Xbox One S, ai nevoie de un TV cu intrare HDMI si suport 4k la rezolutie(nu e neaparat, dar pentru asta a fost creat)

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Csander):

Îmi poți recomanda te rog ceva monitor sau televizor pana in 600 lei pe care sa meargă perfect Xbox one? Sau S(depinde ce e mai ieftin pe olxlaughing)

| Csander a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Un Tv 4k la 600 de lei e imposibil, sunt generatie noua.
Nu ma pricep la TV-uri, dar orice ai cauta tu, te uiti mai intai la specificatii si vezi daca are intrare HDMI. Daca are, ala este bun. Ii poti chiar intreba pe vanzatori daca are.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Csander):

Dar când cumperi Xbox ul îți da tot ce trebuie pentru al conecta la televizor/monitor? Si încă o întrebare ar fi ca dacă găsesc un monitor cu hdmi și boxe integrate e bun?

| Csander a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Daca estw dupa OLX, ar trebui sa intrebi vanzatorul ce contine mai exact ceea ce el vinde. Normali ar trebui sa aiba cel putin un controller si cablul HDMI.
E bun, desigur. Dar siferenta intre un TV si un monitor poate sa fie mare, atat la calitate cat ai la bani.

De altfel, o sugestie ar fi sa optezi pentru un Play Station 4 sau Play Station 4 Pro. E fix aceeasi treaba ca si la Xbox, doar ca PS-ul are mai multe jocuri care sunt exclusiv doar pe PS, deci nu le poti juca in alta parte. Jocurile anului 2018 de ezemplu au fost cele de pe PS4, iar asta face siferenta enorma intre Xbox si PS.