| skristy96 a întrebat:

Caut om cu care sa fac server de metin pe IP, deci sa aiba IP static.Bineinteles sa cunoasca si el cateceva despre cum se face un server. Serverul sa fie clasic, frumos, PVM lv max 127, nu lv max 250 si o mie de arme noi ca asa e naspa, bagam arme noi dar nu multe. Care e interesat sa dea add la cristy_stoica12@yahoo.com

5 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

1 Servarul trebuie sa fie mereu static (la servere de Metin2 trebuie sa fie Static nu Dinamik).
2 Trebuie sa ai programele necesare pentru a face servarul nu la fiecare secunda,minut,ora sa cauti acel program iti trebuie:Navigat,portmap, xampp (Homapage [cum vrei sa arate pagina]), filezila, Clientul de metin2, server file (numit ca si Instant Server), virtualbox sau virtualpc2007.
Atata ai nevoie dupa aceea trebuie numai sa setezi si ti-ai facut servarul de Metin.

| Mihail2020 a răspuns:

1 Servarul trebuie sa fie mereu static (la servere de Metin2 trebuie sa fie Static nu Dinamik).
2 Trebuie sa ai programele necesare pentru a face servarul nu la fiecare secunda,minut,ora sa cauti acel program iti trebuie:Navigat,portmap, xampp (Homapage [cum vrei sa arate pagina]), filezila, Clientul de metin2, server file (numit ca si Instant Server), virtualbox sau virtualpc2007.
Atata ai nevoie dupa aceea trebuie numai sa setezi si ti-ai facut servarul de Metin.
Un lucru servarul pe un IP dinamik nu o sa mearga niciodata merge numai la tine sa te joci dar nu si la playeri sa intre in metin.
Si nu imi da add la mes ca oricum dau ignor.

| Mihail2020 a răspuns:

1 Servarul trebuie sa fie mereu static (la servere de Metin2 trebuie sa fie Static nu Dinamik).
2 Trebuie sa ai programele necesare pentru a face servarul nu la fiecare secunda,minut,ora sa cauti acel program iti trebuie:Navigat,portmap, xampp (Homapage [cum vrei sa arate pagina]), filezila, Clientul de metin2, server file (numit ca si Instant Server), virtualbox sau virtualpc2007.
Atata ai nevoie dupa aceea trebuie numai sa setezi si ti-ai facut servarul de Metin.
Un lucru servarul pe un IP dinamik nu o sa mearga niciodata merge numai la tine sa te joci dar nu si la playeri sa intre in metin.
Nu imi da add la mes ca iti dau ignor oricum.

| Mihail2020 a răspuns:

1 Servarul trebuie sa fie mereu static (la servere de Metin2 trebuie sa fie Static nu Dinamik).
2 Trebuie sa ai programele necesare pentru a face servarul nu la fiecare secunda,minut,ora sa cauti acel program iti trebuie:Navigat,portmap, xampp (Homapage [cum vrei sa arate pagina]), filezila, Clientul de metin2, servar file (numit ca si Instant Server), virtualbox sau virtualpc2007.
Atata ai nevoie dupa aceea trebuie numai sa setezi si ti-ai facut servarul de Metin.
Un lucru servarul pe un IP dinamik nu o sa mearga niciodata merge numai la tine sa te joci dar nu si la playeri sa intre in metin.

| skristy96 explică:

Ba iti dau lecti la facut servere de metin caut om sa ii fac in pc ca eu am o problema cu ip ....nici nu am nevoie de tine stai lin, te apuci tu sa imi povestesti ce imi trebuielaughing alea sunt programele de baza din cate vad doar alea le stilaughing),,, citeste bine ce am scris mai sus,,, si dupa aia raspunzi la ce am zis acolo