| BiancaBibi15 a întrebat:

Caut pe cine-va cu care sa fac un server de cs sau de metin. Ma poate ajuta cine-va?big grin Imi trebuie doar gm furien si cineva care se pricepe.

Urgent!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Iti zic despre amandoua.

Metin2 si CS.
Minim System pentru a crea un servar.
512Mb Placa vide, 2Gb Ram, 1.5-2.0Ghz.

Metin2
Programe:
Navicat
Virtualbox sau (Virtualpc)
Servar Files
Clientul
Filezila
Portmap
Xampp
Homapage
Extractor si imapachetare fisiere eix si epk (Pentru Client).
Restu trebuie sa editezi si sa iti faci servarul de metin2.

La Cs.
1 Ori dezarhivezi un servar gata facut tip HLDS si tot ce trebuie sa faci este sa editez IP, Prima pagina, cateva lucruri.
2 Ori sa o faci de la cap coada.
-Primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa descarci instalerul SteamCMD Update Tool.
http://goo.gl/Sz5gir
-Dezarhivezi arhiva.
-Dublu click pe executabilul steamcmd.exe. Va aparea fereastra neagra CMD. Aplicatia isi va face update la ultima versiune.
-Scrii in fereastra neagra comanda : login anonymous si dai Enter.
-Scrii comanda: force_install_dir./HLDS/ si dai Enter (folderul HLDS va fi directorul principal al serverului).
-Scrii comanda: app_set_config 90 mod cstrike si dai Enter.
-Scrii comanda : app_update 90 mod cstrike validate si dai Enter.
-Scrii comanda: quit si dai Enter pentru a inchide fereastra CMD.
-Folderul HLDS poate fi copiat sau mutat oriunde pe calculator!
-Iti ei un addons pentru furien si restul editez de acolo.

Restu creca este usor nu vreau sa fac dintr-un raspuns sau comentariu tutorial Ok.
Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns.
PS:Nu iti fac eu servarul si nu dau ID de mess daca asta ai vrut sa ceri.