| Roby20208 a întrebat:

Ce ar fi mai bun dintre acst laptop si pc? mai mult pentru gaming.
PC:Sistem IT MYRIA Live V29, AMD FX-6300 pana la 4. 1GHz, 4GB, 1TB, AMD Radeon R7 260 1GB GDDR5, Free Dos

LAPTOP:Laptop Asus X550JK-XX116D cu procesor Intel® Core™ i7-4710HQ 2.50GHz, Haswell™, 4GB, 1TB, nVidia GTX 850 2GB, FreeDOS.

Stiu ca un pc e mai bun ca un laptop dar, la ce are acel laptop: procesor, placa video, etc...e cam imiposibil sa nu fie bun
PC-ul este de pe altex.ro 2000 ron
Lptopul de pe eMAG 3000 ron

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Ce ai zice daca ti-as face un pc de gaming care stii sigur ca iti va rula absolut orice joc aparut in aia 3000 de ron? In caz ca nu ai monitor fullhd atunci iti pot baga unul in bugetul ala daca vrei

6 răspunsuri:
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Laptop-ul deoarece i7 e unul dintre cele mai bune procesoare daca nu cel mai bun iar placa este foarte buna.Desi daca vrei un laptop pentru. gaming ti-ar trebui minim 8GB Ram

| Roby20208 explică:

Imi dau seama ca mai trebuie pus minim 4 gb ram pentru a merge bine jocurile
Problema este ca la laptop, acolo pe eMAG la descriere spune ca e pentru ofice si multitasking. In schimb la pc scrie ca e pentru gaming.

| Roby20208 explică:

Daca stii tu ar fi bine. Am incercat si eu sa fac un pc pe bucati de pe eMAG, dar nu scria daca placa video e integrata.As prefera de la AMD pentru ca mi-ar ajunge banii si pentru un SSD.
Dar dca vrei sa faci tu, fa cum stii mai bine

| Roby20208 explică (pentru Roby20208):

Am uitat sa scriu mai sus: trebuie neaparat un monitor fullhd? Nu merge simplu? Am auzit ca daca monitorul este fullhd forteza mai mult unitatea. Monitorul as vrea sa fie mic (18-19) inch.
Daca vei reusi sa faci, Multumesc!

| bogdan324 a răspuns (pentru Roby20208):

Ce rezolutie are monitorul tau actual? Daca nu vrei sa joci in fullhd este si mai bine avand in vedere ca joci pe o rezolutie mai mica, si de cati gb vrei sa fie acel SSD?

| Roby20208 explică:

Nu am pc ci am laptop deci nu am monitor.
Un SSD sa fie de 120 gb( cred ca e suficient)