| Roby20208 a întrebat:

Ce ar fi mai bun dintre acst laptop si pc? mai mult pentru gaming.

PC:Sistem IT MYRIA Live V29, AMD FX-6300 pana la 4. 1GHz, 4GB, 1TB, AMD Radeon R7 260 1GB GDDR5, Free Dos

LAPTOP:Laptop Asus X550JK-XX116D cu procesor Intel® Core™ i7-4710HQ 2.50GHz, Haswell™, 4GB, 1TB, nVidia GTX 850 2GB, FreeDOS.

Stiu ca un pc e mai bun ca un laptop dar, la ce are acel laptop: procesor, placa video, etc...e cam imiposibil sa nu fie bun

PC-ul este de pe altex.ro 2000 ron

Lptopul de pe eMAG 3000 ron

Răspuns Câştigător
| XPraFF a răspuns:

Ia laptopul! Nu conteaza! E Mini-Alienware! Si la oferta asta, nu poti refuza! E de ultra-gaming, iti merg toate jocurile 2014-2015 pot spune de acum!
Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| Roby20208 explică (pentru XPraFF):

Stii jocul minecraft?
Daca da, in cate fps-uri crezi ca ar merge?
Eu am un laptop cu i3, 4GB ram, 500gb, placa video Intel hd grafics si nu sunt multumit nici la jocuri si nici la home, office. Pe laptopul care il am merge Minecraft-ul in 30, max 40-45 fps-uri

| anonimguy3 a răspuns (pentru XPraFF):

RIP the gaming logic for ever and ever alone.