| Pusheen a întrebat:

Ce ar trebui sa stiu ca sa pot juca league of legends?
-funda:3-

Răspuns Câştigător
| AlexSarariu a răspuns:

Pai unii oameni spun ca e un joc usor, dar se inseala nu e ca metinu inveti sa joci din clasa a 4-a si devii obsedat. League of Legends este un joc tactic de strategie care se bazeaza pe lupta in echipa. Prima data urmeaza tutorialul fa tot ce iti arata. Dupa accea incearca un meci cu boti nu cu playeri ca sa fie mai usor pentru primul tau meci. Scopul jocului este sa castigi batalia distrugand turetele si Nexus-ul. Cand iti vei cumpara un champion scrie pe google Lol king si alegi champion-ul care l-ai cumparat pentru a vedea ce iteme magii speciale pagine de rune etc sunt necesare. Odata cu inaintarea in level castigi si IP (Influence Point) cu care cumperi championi. Dar la lvl 3 ti se va da 300 RP (Riot Points), acestia nu mai poti face rost decat daca donezi bani reali. Nu te sfatuiesc sa cheltuiesti RP-urile pe un champion mai bine strangi si vezi cand se ieftinesc skinurile pentru championi. Cat despre tactica, daca stii engleza poti vorbii cu coechipierii pentru o lupta in echipa cat mai buna. Daca vrei sa te mai ajut cu ceva imi lasi mesaj si iti dau id-ul meu sa iti povestesc mai multe.

1 răspuns:
| ZethKode a răspuns:

Cred ca ti-am mai raspuns la o intrebare legata de League Of Legends, daca nu ma insel, aceeasi intrebare. Nu iti trebuie nimic. Cand il descarci, cand te vei pune sa joci prima data vei avea un tutorial care iti arata ce trebuie sa faci in timpul meciurilor, cum sa te descurci etc. Bafta!