| JackDanielTime a întrebat:

Ce credeti,este mai bine sa cumpar un PC nou pentru a rula ultimele jocuri aparute dar si viitoarele sau sa-mi "upgradez' PC-ul cu procesor,placa video,ram si toate celelate? Daca nu,mi-ati putea spune niste piese bune pentru jocuri "cu cerinnte" gen FIFA 15, BattleField, etc.

Răspuns Câştigător
| 1234avg a răspuns:

Ai putea sa-ti maresti ramii cu 2gb, ca le ai pe toate bune.Sau ca si ceilalti tai iti spun ca nu ar mai trebui sa te mai chinui cu schimbat si alea, dar este cam greu sa gesesti un PC nou-nout facut pentru EXACT CE VREI TU.

6 răspunsuri:
| BigG a răspuns:

Cel mai bine este sa iti cumperi unul nou deoarece sunt sanse ca placa de baza actuala sa nu mai fie compatibila cu noile procesoare sau alte componente noi.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Daca intrebi pe net in loc sa te interesezi singur te sfatuiesc sa iti cumper un PC gata contruit dar fi atent.Multi s-ar duce pe site-uri populare ca Emag dar ai putea obtine un pret mult mai bun daca cauti bine.

| 1234avg a răspuns:

Daca nu este vechi iti poti lua o placa video mare, si daca ai ramii mici sau procesorul shimba-le si pe-alea.

| JackDanielTime explică (pentru 1234avg):

Mi-am luat o placa video Nvidia Gforce 640 serier de 2 gb si 128 bit parca de curand, iar procesorul pe care il am este de 2.9 Ghz.Ce crezi, un nou procesor? A daa cu ramul nu prea ma descurc.Cum as putea sa-l maresc de la 4 gb(cat am actual) la vreo 8-12?

| 1234avg a răspuns (pentru JackDanielTime):

Ai putea sa-ti maresti ramii cu 2gb, ca le ai pe toate bune.Sau ca si ceilalti tai iti spun ca nu ar mai trebui sa te mai chinui cu schimbat si alea, dar este cam greu sa gesesti un PC nou-nout facut pentru EXACT CE VREI TU.

| Kevin44 a răspuns:

Mai bine cumperi altu

| GunsNRoses44 a răspuns:

Mai bine iti cumperi altul, uite cateva idei:http://www.notebookcheck.net/......628.0.html