| anonim_4396 a întrebat:

Ce e acela host? Si cum pot face sa imi deschid un server de samp in toata regula

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un server hostat, reprezintă un server care este deschis non-stop, 24/24, dar pentru asta va trebui să plătești în funcție de numărul de sloturi. Recomand să nu-ți faci server de samp, deoarece necesită multă muncă și singur nu cred că îl vei putea hosta. O zi bună!

2 răspunsuri:
| raresstietotcevrei a răspuns:

Host inseamna ca ai serverul la o firma(sa nu iti fie pe PC tau, cumva sa nu iti mearga bine netu, si atunci faci si lag pe sv, daca ti se ia curentul, sv e dus) Sunt multe hosturi in toata regula...

| koola a răspuns:

Hostu este un sit-e care dai niste euro si til hosteaza ei(nu trebuie sa ti aprins pc tau tot timpu).
Daca vrei ca sv de samp sa fie populat si bun iti trebuie o comunitate(ca de ex: http://www.playhz.ro/forum/ )