| GBoB a întrebat:

Ce este jocul asta Outlast: Whistleblower ca stiu ca Outlast-ul original s-a treminat asa creadeam.Vreau explicatii in romana va rog sa fie detaliate. Funda cel mai bun.

5 răspunsuri:
| DARCEINGEĂL a răspuns:

Outlast Whistleblower nu este o parte a doua a jocului. In outlast classic erai cu un personaj care a mers in locul acela pentru a investiga. Ei bine in partea asta a jocului tu esti personaj pe nume Park care I-a trimis un email la primul personaj care apare in outlastul classic. Asa ca in prima parte personajul acela a ajuns sa vina la investigat din cauza lui Park. Park era un agent la corporatiu murkopf (cei care I-au facut ce I-au facut la billy, l-au bagat in acel loc pentru a face experimente cu el) ei bine domnul parca era un fel de angajat la aceasta firma. Si el stia cu ce chestii rele se acupa aceasta firma asa ca I-a trimis acel email la primul personaj. In a doua parte a outlastului (whistleblower) totul a revenit inapoi la tercut ( cand parca I-a trimis emailul la primul personajul care a murit in prima parte a outalstului, cum totul s-a intamplat in trecut primul personaj din outlast a inceput sa vina spre locul in care lucra Park. Asa ca Aventura asta cu Park (persojanul pe care il controlezi in Dlc-ul asta) se petrece in parallel cu cea a primului personaj, de exemplu stii acea parte cand la outlastul classic un doctor nebun I-a taiat degetele la personajul acela? Ei bine poate atunci cand doctoral a facut asta tu erai cu parca in alt loc si incercai sa scapi din acel loc. Pe la sfarsitul partii Whistleblower v-ei trece pe langa cadravrul doctorului care I-a taiat degetele primului personaj. Si in timp ce a murit acest personaj tu vei reusi sa evadezi cu masina sa. Daca ai inteles la ce am vrut sa ma refer te rog da-mi un raspuns.

| DARCEINGEĂL a răspuns (pentru DARCEINGEĂL):

Scz vad ca am scris pe unele "parca" in loc de "Park"

| GBoB explică (pentru DARCEINGEĂL):

Nu e o problema.

| GBoB explică (pentru DARCEINGEĂL):

Stai.Daca doctorul care mi-a taiat degetele a murit, atunci cine mi le taia in Outlast-ul real?!

| DARCEINGEĂL a răspuns (pentru GBoB):

Pai tu treci pe langa el cu waylon parca dupa ce i-a taiat degetele la celalalt ersonaj