| GabiDumitrescu a întrebat:

Ce forumuri frecventati acum in mod frecvent (macar saptaminal), de cand faceti asta si mai ales DE CE (ce va ofera util/interesant forumul respectiv)?

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Obisnuiesc sa ma uit pe tom's hardware (fie sa ma informez, fie cand am o problema la pc, laptop, telefon etc)
In afara de asta ma mai uit si pe notebookcheck mai mult pentru comparatii si benchmark-uri(stiu ca nu e forum dar l-am pus doar pentru ca este util)
In mare parte nu frecventez forumuri, mai mult site-uri care mie imi sunt utile fiindca nu prea am ce discuta atunci cand pur si simplu vreau sa ma informez/caut sa rezolv o treaba.

| GabiDumitrescu explică (pentru bogdan324):

Da, am omis Tom's, la ei ma uit mai mult in seciunea de reviews si topuri. P.S. La Notebookcheck avem si forum, ca se intampla sa scriu pentru site, dar mai mult stiri. Uite aici sectiunea in engleza a forumului: https://www.notebookchat.com/index.php#c7

| Yuoia a răspuns:

In afara de TPU unde sincer (si rog administratorii sa nu se simta ofensati) intru mai mult din plictiseala, nici unul. Nici nu le cunosc. Am tras cu ochiul pe Softpedia unde am crezut ca sunt oameni maturi dar, 80% sunt mai neseriosi decat aici. FB nu iubesc, mi-am si sters contul.
Poate aflu de la tine ce forumuri mai exista. Romanesti, desigur.

| GabiDumitrescu explică (pentru Yuoia):

TPU nu e forum, e Q&A/discussion website gen Yahoo Answers sau Quora. Internationale ce are? Sint cu mult peste ce e in Romania din orice punct de vedere. Din pacate nu stau pe ele prea mult, insa cand e de aruncat un ochi, mai ma uit pe Warrior Forum (https://www.warriorforum.com/), Tech Spot Community (https://www.techspot.com/community/), Forumul Roportal (https://www.roportal.ro/discutii/). A, da, sa nu uitam de MyGarage (forumu celor de la PcGarage) si Softpedia (moderatori abuzivi, insa gasesti multe informatii utile pe acolo, trebuie doar sa stii ce sa eviti si sa nu te iei pe cit posibil in gura cu nimeni).

| Yuoia a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si daca stai pe "internationale" si te-ai desteptat asa de mult, ce mai cauti aici? Fiindca vad ca iti cam faci veacul pe TPU. Te gaseste omul oricand. Ai serviciu, ai familie (asa declari in niste postari). Lor cand le mai aloci timp?

| Ely1234567 a răspuns:

Pe TPU intru cel mai mult am mai intrat pe șapte pitici dar nu se compara cu TPU