| anonim_4396 a întrebat:

Ce idei de constructii in minecraft aveti?

Răspuns Câştigător
| Ady100 a răspuns:

Mobtrap, sursa infinita de apa, sursa infinita de lava, ferma automatizata, conac, vila, arena de lupte, sistem de tuneluri subterane, rauri conectate intre ele prin porturi, fantana arteziana, hotel, carusel, gradina botanica, parc, teren urias de sah, vapor, templu, biserica, tun de tnt, tanc care trage cu tnt, fortareata, castel, piramida care da bonusuri, steaguri uriase de exemplu cu o fata de creeper pe el, arena de fotbal, patinoar, amfiteatru, incinerator, generator de cooblestone infinit, biblioteca cu masa de enchantare, laborator, inchisoare in care sa inchizi monstrii, turnuri de observare si de tras cu arcul, aeroport, avion, turn de control aerian, camera de sex, gradina zoo, frigider, bar, bicicleta uriasa, statui, fortareata in end, carusel in nether, trambulina de pe care sa sari de la inaltime in apa, tobogan cu apa, casa in copac, oras subacvatic, metrou, submarin, slenderman, plaja amenajata, parcare de masini, headquarters, mape editate cu mcedit etc. etc. Sper ca is destule big grin Mult Succes si spor la construit!

5 răspunsuri:
| Ioana2006 a răspuns:

Enderman din lana

| Alex9067853 a răspuns:

Carusel,casa cu curte mare,bloc,piscina, fantana, castel, turn, cascada, scoala etc

| Ionut502090 a răspuns:

Oras pe apa....eu mi-am facut din lemn de stejar....arata foarte bine

| Ionut502090 a răspuns:

Oras pe apa.Eu mi-am facut din lemn de stejar.Arata foarte bine