| catalint24 a întrebat:

Ce inseamna cand imi apare asta la minecraft si nu-l pot porni? funda.
Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

Răspuns Câştigător
| Ady100 a răspuns:

Pai daca ai placa Nvidia intri pe site-ul nVIDIA si ti-o cauti acolo si de acolo iti faci update sau daca ai ATI/AMD intri pe site-ul AMD si ti-o cauti acolo si la fel ca la nVIDIA. Mult Noroc! big grin

4 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

Descarca sau instaleaza driverele la placa ta video.
Placa Nvidia: http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us
Placa AMD: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx
succes

| Ady100 a răspuns:

Inseamna ca placa ta video nu are OpenGL sau ca trebuie sa i faci update!
Succes! big grin

| catalint24 explică (pentru Ady100):

Si cum ii fac update ca il am ps:am win7 32bit si pe vista cand aveam merge

| Ady100 a răspuns (pentru catalint24):

Pai daca ai placa Nvidia intri pe site-ul nVIDIA si ti-o cauti acolo si de acolo iti faci update sau daca ai ATI/AMD intri pe site-ul AMD si ti-o cauti acolo si la fel ca la nVIDIA. Mult Noroc! big grin

| aSDG3451TD a răspuns:

I-ati o placa cu OpenGL