| Tibi12344321 a întrebat:

Ce înseamnă intermediar pe samp?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

A face schimb cu B. Trebuie sa existe C = intermediar, om care tine loc intre schimbul dintre A si B. A ii da lui C ceva, B ii da lui C ceva, C da obiectele posesorilor respectivi, apoi cel mai probabil isi ia un comision. Asta, sa nu dea nici A nici B primul, sa nu fie "teapa".

| xPeyser a răspuns:

Atunci când x face trade cu y și atunci vine z care de obicei este un admin
Practic ii dai adminului (y) *x fiind tu* un obiect și y ii dau lu z (persoana cu care dai trade ul) lucrul pe care ai vrut să l dai direct dar cu frica că ti dă scam