| Vasilescu_Andrei_1992 a întrebat:

Ce jocuri as putea rula pe un PC cu urmatoarele specificatii:
Procesor: Intel (R) Pentium (R) 4 CPU 3.00 GHz
RAM: 2GB
Placa video: Gigabyte nVidia GeForce GT 420 2GB DDR3 128 bit
OS : Windows 8 Pro.
Hai cu raspunsurile, cel mai bun primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Cliar a răspuns:

Pai in principiu jocuri care nu folosesc prea mult procesorul deoarece el este buba in sistemul tau. Poti incerca jocuri usurele precum assassin's creed 1, 2 si 3, far cry 1 ( posibil sa-ti mearga si 2 ), fifa in principiu orice serie pana in 2014, deja pentru un 2015 si 2016 ti-ar trebui doua nuclee neaparat, half life 2, cs go ( pe very low ), league of legends, battlefield 2, call of duty modern warfare 1 si 2, spider man web of shadows, gta vice city, gta san andreas, gta 3 si posibil sa iti mearga si batman arkham city. In principiu poti cam orice joculet care nu necesita atat de mult un procesor bun, placa video fiind decenta. P.S. daca prinzi vreo oferta si reducere acum de craciun poate reusesti sa achizitionezi macar un g3900 cu o placa de baza pe socket 1151 si 4gb ram ddr4 2133mhz ( ceea ce acum ar fi undeva la 500lei,,,, iar de black friday daca ai putin noroc le prinzi si la 350-400lei, si o sa poti sa duci cam orice joc fara probleme, totul depinde si de rezolutia monitorului, daca este 720p chiar o sa poti sa duci chiar si gta v )

| Vasilescu_Andrei_1992 explică (pentru Cliar):

Aha. Am un monitor cu rezolutia 1280x1024. Ce jocuri mai noi mi-ar merge daca as lua o placa de baza cu socket 1150 pentru un procesor Intel Celeron G1820 2.70 Ghz dual core si 4GB ram ddr3?

| Vasilescu_Andrei_1992 explică (pentru Cliar):

Si nu stiu daca ai stii sa rezolvi o problema: La minecraft, cand dau pe fullscreen, mi se apropie imaginea foarte mult, pe net nu am gasit nicio rezolvare. Daca stii ce ar trebui facut as aprecia mult.

4 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Incerca sa gasesti pe google jocuri dupa ceintele tale de sistem. ca eu nu am de unde sa stiu ce iti place tine eu in general joc dota doia si batlle of the immortals asta ar merge bine la tine. dupa cerintele de sistem.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Pai ai putea incerca jocurile clasice gen : CSGO(Cu setari pe LOW), minecraft, team fortress 2?