| swordfish a întrebat:

AM un PC cu urmatoarele specificatii : procesor Intel Pentium Dual Core E2200 2. 20 Ghz
placa video Gigabyte Nvidia GT220 1 Gb DDR3 versiune cu overcloking
si 250 Gb pe HDD
Cam ce jocuri as putea sa joc pe el (in afara de Fifa, counter, RPG-uri sau GTA-uri)?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Schimba mizeria aia de placa video macar cu un HD 6770 sau un GT440/GTS450 cu DDR5 si mai discutam dupa aia.

| swordfish explică (pentru KodrutZ):

Tu crezi ca eu nu vroiam o placa mai buna dar de unde atatia bani si placa nu e chiar asa varza sa stii e versiune overcloking si pot sa schimb frecventa (pentru ca are racire de la ventilatorul atasat) dela 720 la 1000 si ceva si mai pot sa schimb la Shared dela 1560 pana la 2600 cam asa si deci nu pot sa zic ca e chiar asa varza

| KodrutZ a răspuns (pentru swordfish):

Ai dat cam 240 RON pe petarda asta, ce ti-am recomandat eu era cu ~200 RON mai mult. Overclocking la GT220 e acelasi lucru cu a face chip tuning la Tico. Shared memory la placa video din nou e egala cu 0 absolut. Ai idee ce va sa zica shared memory aia?
P. S. Daca chiar nu se mai puteau stoarce bani peste ~250 RON, la 250 RON gaseai un 9800 GTX inca in garantie, sau ceva de genul.

| AlinKun a răspuns:

Pai orice vrei daca ai si 2 gb ram atunci ce vrei tu sa joci

| Magnifico a răspuns:

Ai putea incerca :
-The Godfather 2
-Mafia 2
-The Elder Scrolls 4 Oblivion
-The Elder Scrolls 5 Skyrm
-The Lord Of The Rings Conquest (are mai multe versiuni dar eu cred ca cea mai reusita este aceasta)
-Virtual Tennis 4
-NBA 2K11
-Rugby Challenge
-The Sims 2 / 3
-Driver San Francisco
-Test Drive Unlimited
-Need For Speed SHIFT 2
-Rome Total War
Si mai sunt dar acestea se numara printre preferatele mele si cred ca iti vor placea si tie.Bafta!

| ComaniciIonut a răspuns:

Pai rulezi aproape la maxim NFS Hot Pursuit 2010, la maxim rulezi Test drive Unlimited 2, Driver San Francisco, 18WhoS, Age of Empires 3, Stronghold 3 si 2, SIMS 3 si FPSuri ca Call of Duty 3, 4, 5, 6, 7 si 8 nu sper sper la Batllefield2 iti trebuie o placa video mai buna big grin