| alexcoman34 a întrebat:

Ce jocuri imi puteti recomada pentru urmatoarea configuratie, imagine [IMG]http://i.imgur.com/L5MNc3q.png[/IMG]
Astept cat mai multe raspunsuri, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

? Tot acolo am ajuns?
Uite unde vream sa te uiti sa faci print:
http://support.nuuo.com/mediawiki/upload/6/66/Dxdiag_display.png
Aproximativ Total Memory:...Mb

Hai sa o luam asa daca ai 512Mb la placa video iti merge ca-m 85% din jocuri.
GTA V, Fifa 2012, Need For Speed, Cs, Etc.

Daca ai placa video de 1024Mb iti merge ca-m 99, 8% din jocuri chiar foarte bine fara prea multe batai de cap chiar si cateva jocuri noi aparate acum sau peste 2-3 ani iti va merge.

Si iti zic si din ce cauza doar 99, 8% ca acuma jocurile mai noi mai cer unele 2. 5Ghz (pentru o claritate mai buna) de asta am a scazut doar putin dar oricum iti va merge.
Mult Succes.

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1) Ai 4Gb Ram.
2) Sistem de operare Windows 7 Ultimate pe 32bit
3) 2.4Ghz
4) Cel mai important lucru placa video nu stiu cat este?
Start=scrii pe bara aia de jos:
dxdiag
Display (Total Memory).
Si arata si placa video imi zici si iti zic ce jocuri merge si cat la suta din jocuri iti merge.

| alexcoman34 explică (pentru DragomirMihail2020):

[IMG]http://i.imgur.com/2LracPj.jpg[/IMG] uite un print cu dxdiag :)
Sper sa imi raspunzi.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru alexcoman34):

Eu am cerut (dxdiag) tot acolo dar sa dai la Display.
Sa dai si sa zici (acolo arata placa video cat are) cei aratat acolo este systemul tau.
Placa video conteaza ca-m 50%-85%.