| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomada un program de filamt care sa faca putin lag la jocuri?

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Iti recomand Bandicam, pe care il descarci gratuit de pe site-ul lui oficial. Dupa ce l-ai instalat, il dechizi si te duci la Video. Ai acolo Presetari, apesi pe el si dai pe Setari rapide pentru 60FPS. Apoi intri intr-un joc si vezi cat de bine se misca. Daca si asa se misca greu, inseamna ca pc-ul tau este prea slab ca sa poti filma cu el. Nota: Nu vei filma HD, ci in 360p din cate stiu eu. Primesc Funda?

| anonim_4396 explică (pentru YoChriss):

Si daca vreau sa filmez HD cum fac sau un program de filamt care o face in HD? Configuratia mea la PC este uramtoarea: AMD a6 6420k la 4.0 Ghz, Placa de baza Gygabite FM2A58M-S1, Placa video amd radeo r7 240 la 2Gb, Hdd de 160Gb.Stiu Hardul si placa video sunt cam salbe, dar le voi schimba

| YoChriss a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai si minim 4gb de RAM, intri tot in Presetari si dai pe Youtube 720p. Vei putea filma in 720p HD, dar nu in 60fps pentru ca pc-ul este cam slab. Nici 1080p nu cred ca va merge. Primesc Funda?

| anonim_4396 explică (pentru YoChriss):

Da am 8gb ddr3. Ce e salb la PC(fara placa video si HDD astea stiu ca-s slabe)

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

ShadowPlay