| georgecostin17 a întrebat:

Ce jocuri merg pe unitate pc. 4gb ram, placa video 1gb ati radeon hd 5450, hard 500gb, procesor amd athlon 450 3. 20ghz.

8 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ai incercat sa deblochezi procesorul?

| NoNameMyName a răspuns:

Depinde ce jocuri ai vrea tu sa-ti mearga. Iti merge GTA V pe low, dying light cu vreo 30fps, gta iv la hight, si altele, intrebama ce jocuri vrei sa-ti mearga.

| bogdan324 a răspuns (pentru NoNameMyName):

Ce gta 5? ce dying light? ce gta 4 la high? CE ALTELE? Ala de abia duce jocuri vechi de 7+ ani
Tipul de sus ti-a spus cele mai adecvate jocuri pentru pc-ul tau, pc-ul tau duce maxim un gta 4 pe low cu vreo 30-40fps

| AlexDFY a răspuns (pentru NoNameMyName):

Cu placa video de 500mb crezi ca merge gta5? nici nu mai zic de dying light, pentru gta 5 ai nevoie de o placa de minim 1 gb ca sa mearga in 30 fps toate pe low, 8 gb ram, si un procesor mai performant decat amd ul ala

| NoNameMyName a răspuns:

Eu am placa video amd ati radeon hd 6670 1gb ddr5, procesor Intel quad core q9550 si 4gb ram ddr2 si imi merg toate cele mentionate de mine. Bine dying light pe low are vreo 56-62 fps si gta v +60 fps. El are pc-ul un pic mai slab si deia i-am scazut din fps-uri.

| bogdan324 a răspuns (pentru NoNameMyName):

''Un pic'' mai slab? vrei sa-mi spui ca e o diferenta mica intre un quad core de la Intel destul de potent cu un amarat de triple core de la amd?(quad core-ul tau este de aproape 2 ori mai rapid ca acel athlon x3).Vrei sa-mi spui ca e mica diferenta dintre un hd 6670 care este de 5 ori mai bun decat acel hd 5450? data viitoare uita-te atent la benchmark-uri

| NoNameMyName a răspuns:

AlexDFY ai fost atent la ce a mentionat el? Are placa de 1gb nu de 500mb. Procesorul e slab.

| kmillbee a răspuns:

Deus Ex, GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas, Warcraft 3, Age of Mythology, CS, Dota 2, League of Legends, Smite, Hearthstone etc.