| VladMarian99 a întrebat:

Ce jocuri mi-ar rula la resuresele astea?
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 3000+ (Single core)

Frecventa:1, 81 GHz

Ram: 3GB

Placa video: nVidia GeForce 210 (1GB)

Optional: DDR2

Răspuns Câştigător
| oDoP a răspuns:

Salut!
Din punctul meu de vedere PC-ul nu este foarte bun, ar fi necesar macar un dual-core. Cred ca jocurile aparute pana in anul 2009 (si nu garantez ca ar putea merge toate). Sfatul meu ar fi sa-ti upgradezi procesorul (In cazul in care iti suporta placa de baza un procesor putin mai bun, cauti unul pe site-urile de "mana a 2-a" si nu te costa mai mult de 100 de lei un procesor care sa-ti permita si jocuri mai evoluate.

Ai aici cateva link-uri :
http://www.metacritic.com/......c/filtered

2 răspunsuri:
| eXtremeAdy a răspuns:

Procul trebuie musai schimbat cu unul mai bun, dar care sa fie suportat si de palca de baza.

Cred ca gta sa, toca race 2, cs 1.6, calloffduty 1, gta 3 si vc ar merge. Omsi bus simulator la fel.

| VladMarian99 explică (pentru eXtremeAdy):

Mentionez ca imi ruleaza: Euro truck simulator 2(Low) / Call of duty 1(high), 2(medium), 3(low).