| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri singleplayer sa mai joc? M-am plictisit de absolut tot, simt ca intru in depresie, am si eu cateodata nevoia sa mai imi omor timpul pe PC dupa ce termin de invatat pentru bac.Nu ma ce sa mai joc, de-alungul anilor am jucat o gramada si am fost super pasionata de seriile tomb raider, asa ca de acolo, de pe la 9-10 ani a devenit o pasiune pentru mine si am jucat in continuare tot ce prindeam.
Problema actuala? Nu mai stiu ce,simt ca am ramas " fara aer".
inainte sa-mi recomandati,as dori sa evitati cele mentionate mai jos ca sa nu va repetati si sa nu ma obosesc nici eu sa citesc tot aceleasi lucruri. Specs are not a problem ^^
-Am terminat
Seriile :COD repsectiv black ops,Tomb Raider,Dead Space,Outlast, GTA, Portal,[SIMS nu are rost sa-l mai listez zic eu]

Jocurile-Battlefield 3, Crysis 3, Metal Gear Solid 5tonguehantom Pain, Fallout, The Crew, Witcher 3[nu l-am terminat ca n-am mai putut trece de un quest],Prince of Persia the two thrones, Assasins Creed Black Flag si AC Brotherhood, Mirrors Edge2, Just Cause 2[nu am ajuns sa-l termin ca nu mi-a placut], Fifa 07, 05/04.Tom Clancy The division, Far Cry 3[neterminat dar nici nu m-a atras], Resident Evil 7 Biohazard[incomplet-n-am rezistat]The forest.
Jocuri de platforma,care de asemenea imi plac:Woolfe The red Hood Diaries,Limbo,Orii And the Blind Forest,Traverser,Little Nightmares, Meat Boy, CLAW,.iar cele de pe consola Nintendo nu se mai pun.
Deci cam astea sunt cele SINGLEPLAYER pe care le-am jucat.MMO-uri si alte jocuri in retea nu doresc ptc am si pentru astea o lista mare,prefer sa tin jocurile ca LOL,CSGO, fantasy si celelalte la o parte, produc nervi si inhuman reactions.

PS: As dori jocuri gen Witcher, TR.Assasins Creed nu mi-a placut ptc tema cu piratii nu e tocmai genul meu.Pacat ca e o serie foarte reusita.As dori pe cat de mult posibil sa nu fie jocuri cu roboti si cu tenta de viitor,fantasy,[cum ar fi Mass Effect Andromeda, Prey, etc]planete, nici jocuri horror ptc nu le pot juca.
Va multumesc pentru timpul acordat.

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

De ce nu incerci ceva diferit gen Euro Truck Simulator 1, 2, German Truck Simulator, American T ruck Simulator, Hard Truck si alte simulatoare de genul.Pot sa iti spun doar atat, toate aceste jocuri te relaxeaza.Am uitat de Bus Driver, City Bus Driver, Bus Simulator (seriile 2009-2017).Sa nu uit de PES, fotbal de strada, fifa street si de Mafia, Hitman, Diablo.Eu ma joc simulatoare cand am chef, ma relaxeaza mult.Salut.

| AlexDFY a răspuns:

Unturned, this war of mine, the long dark, far cry 4, the forest, paper please, prototype 1 si 2, battlefield 1 si 4
Si league of legends.

| Takishima a răspuns:

Deci e tipica lipsa de adrenalina. A intrat monotonia, intensitatea adrenalineu a scazut odata cu ea si interesul pentru jori. Esti dependent de adrenalina de la jocuri. Acum o sa ai nevoie de experiente cu aceeasi grad de intensitate. Aa nu te apuci de droguri. Daca nu le cunosti e si mai rau. Unele isi fac efect dupa catva timp si dau impresia ca trebuie sa maresti doza sa simti ceva si creaza psihoze, stari neurotice de delir. In realitate trebuie sa astepti. Trebuie sa inteligent sa le iei.
Banuiesc acum te enervezi prea repede la lucruri care se repeta. Orice asteptare provoaca agitatie. Sunt semne ale utilizarii excesive ale calculatorului. Sa mai ghicesc ceva? Esti homophob sau preferi sa stai in casa decat pe afara? Poate generalizez.
Daca nu gasesti alt joc odeal ar fi sa te apuci de un sport. Ofera adrenalina din plin. Fie role, skateboard, etc.
Vezi sa nu te descompui la soare ca un burete.

| 2EXA a răspuns (pentru Takishima):

Sunt fata =]]]]]] si nu stau in casa non stop am si viata sociala.Nu fumez nu consum bautura droguri altele.

| Nicu20005 a răspuns (pentru 2EXA):

Poti sa ai ce viata sociala vrei tu, daca simti ca ramai fara aer din cauza ca nu mai ai ce juca, ai o problema

| 2EXA a răspuns (pentru Nicu20005):

Era o metafora, ideea e ca stau si dau scroll pe social media, simt ca ma plictisesc ingrozitor, asa ca decurg la filme/seriale.Am nevoie de actiune, nu sa privesc..Mda..Aiurea.

| Takishima a răspuns (pentru 2EXA):

Am generalizat. Scuze.