| Hunogzila a întrebat:

Ce microfon imi recomandati pentru gaming?
Am nevoie de unul care sa nu bazaie si daca imi puteti spune si pretul ar fi frumos.
Funda!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Bazaie orice microfon daca nu ai o placa audio dedicata, indiferent cati bani dai pe microfon! Placile audio integrate, in general sunt slabe!
Iti recomand microfon
http://www.mediatec.ro/......15000.html
Si placa de sunet Asus Xonar DS
http://www.itgalaxy.ro/......47907.html
In felul acesta ai CLARITATE!
Bafta!

| Dddsasul a răspuns:

Daca vrei unu profesionist iti recomad ceva marca Sony sau Logitech G330 Headset astea is mai scumpe daca vrei ceva ieftin Pai la CareFour sunt casti de marca proprie (carfurului) de vreo 20 lei cu microfon cu burete dala de nu se aud zgomotul de fundal. Eu din astea carefour am si sunt multumit de ele si pan la urma is doar 20 lei dar daca vrei ceva mai profesionist ti-am zis Logitech G330 Headset da nu stiu pretu la ele oriccum daca scrii pe Google iti apare imediat. sper ca te-am ajutat =]