| Drsss a întrebat:

Ce părere aveți de acest pc pentru jocuri nu foarte mari (in jur de 4gb ram minim) second?

Dell Optiplex 9010
Format: SFF Small Form Factor

Procesor: Intel i5-3470

Generatie: 3

Frecventa: 3. 2GHz / 3. 6GHz in modul Turbo

Numar nuclee: 4

Memorie: 4Gb DDR3

Stocare: 320Gb

Tip unitate de stocare: HDD

Unitate optica: DVD-ROM

Video: integrat, Intel HD Graphics 2500

DDR3 SE MAI FOLOSESTE PENTRU JOCURI?

FUNDAA

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Un mare NU. E un sistem foarte ok pentru office, insa la jocuri e o nulitate absoluta - are video integrat si atit.

| Drsss explică (pentru GabiDumitrescu):

Are i5, de.ce nu ar fi bun la jocuri?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drsss):

Tu ai citit raspunsul meu pana la capat? Ce placa video are?

| RaduValentinAllan a răspuns:

Are placa video încorporată. Chiar dacă are i5 nu ajuta cu nimic. Nu o sa Îți ruleze nimic. Cel puțin nu fortnite, gta, pubg și nici măcar Minecraft, poate doar titluri mai vechi, de prin 2005