| anonim_4396 a întrebat:

Ce PC de gaming imi recomandati ( pe piese) si sa fie foarte bun pentru jocuri cat mai recente, sa pot face upgradeu-ri in jocuri gen : GTA 5, Assassin's Creed Syndicate, Far Cry 4 etc. lar bugetul este de 3000 de lei ( poate 3300, mai mult nu )
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mafiotu007 a răspuns:

Pai la bugetul ala poti juca toate jocurile recente pe medium-high, pana la 2-3 ani.Ma refer la batman arkham knight, assassin creed, gta v merge pe high-ultra pentru ca e foarte bine optimizat. Uite aici un pc foarte bun:

http://www.pcgarage.ro/......ce-2x-4gb/

| WayhaughtK a răspuns (pentru Mafiotu007):

Adica, stai putin, ma pot juca jocuri de genu, doar 2-3 ani?

| Mafiotu007 a răspuns (pentru WayhaughtK):

Ma refer ca poti juca jocuri 2-3 pe detalii medium-high chiar si ultra.Peste 3 ani de exemplu poti juca pe low jocurile viitoare care vor cere triplu.Dar ai timp peste 3 ani sa mai schimbi din placa video, procesor, etc.

| WayhaughtK a răspuns (pentru Mafiotu007):

Aaaa,ok, mersi mult, m-ai ajutat! big grin

| Mafiotu007 a răspuns (pentru WayhaughtK):

Nicio problema, daca vrei sa te mai ajut cu ceva, raspunde aici