| Florin_Michael_1999 a întrebat:

Ce placa video imi recomandati pentru jocuri? Una pana in 400 de lei. Am procesor Intel(R) core(TM) 2 duo 2.66 e6750 si placuta de 4 gb.dar scoate doar 3, 21

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Vezi daca mai e pe stoc, apropo windows-ul iti vede doar 3, 21 fiindca nu ai windows pe 64 biti, ci pe 32 de biti
http://www.mediadot.ro/......r5-128-bit

| Florin_Michael_1999 explică (pentru bogdan324):

Nu am windows-ul pe 64 biti? nu procesorul e doar de 32?

| bogdan324 a răspuns (pentru Florin_Michael_1999):

Procesorul ala suporta windows pe 64 biti dar tu ai instalat unul de 32 biti, d-aia nu iti citeste tot ram-ul

| Jipa95 a răspuns:

Chiar merita un mic efort asta : http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
Vei putea juca lejer ultimele noutati in materie de gaming la rezolutii HD, preset high-ultra!

| Florin_Michael_1999 explică (pentru Jipa95):

Si ar functiona pe pc-ul meu cu acest procesor si ramii pe care ii am? happy

| Jipa95 a răspuns (pentru Florin_Michael_1999):

Cum le-am mai explicat si alotor useri, asa iti explic si tie : Atunci cand pui o placa video in pc, uita-te in specificatiile placii de baza sa aiba slot pci express. Nu are absolut nici o treaba procesorul sau memoria ram cu placa video.