| StefanCatalin1996 a întrebat:

Am o placa de baza G31M-S,4 GB RAM ddr2, procesor Intel core 2 quad 2.66 ghz q8400, puteti sa imi recomandati o placa video pe care sa ruleze jocurile bine, sa nu fie ceva scump, pana in 350 RON.

1 răspuns:
| Violente a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/radeon-hd6670-1gb-ddr5-128-bit/

Fă un efort pana aici placa video este BEST-BUY, in banii ăia nu iei nimic de care sa te bucuri si sa simți performanțe mari.

Oricum, daca nu esti pretentios pe LOW-MEDIUM vei avea un FPS decent, 30-35 pe toate jocurile aparute pana in prezent, mai putin cele care iti omoară placa video gen CRYSIS 3. Eu pe un HD 7850 2 GB il joc la HIGH 30-40 FPS, jocul are maxim VERY HIGH, dar cu o placa de 8 milioane nu il pot rula, ti-am spus sa-ti faci o idee.

Ai un procesor bun, eu zic sa mai strangi bani sa iei o placa video mai buna, măcar pana aici http://www.pcgarage.ro/......-128-bit/, citeste-i comentariile, este o placa fabuloasa in pretul ei, ruleaza orice HIGH.

Bafta multa si daca mai ai nelamuriri, ma poti cauta prin mesaj privat!