| theMUFASA a întrebat:

Ce setari as putea face la pc pentru mai multe fps-uri? In windows si nVIDIA control panel. ( Am i5 12400F, 32 GB RAM si RTX 4060)

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca ai Nvidia setari se pot face in jocurile ce merg optimizate de producatori in acest sens, ma refer la cele care folosesc DLSS de exemplu, intri in meniul acelui joc video si faci acolo setari

este plin netul despre cum sa activezi DLSS

poti arunca un ochi si aici https://www.trustedreviews.com/how-to/how-to-enable-nvidia-dlss-4275515