| SPe33D a întrebat:

Unde pot sa gasesc nVIDIA control panel pe windows 8? Vreau sa imi maresc fps-ul la cs si nu stiu unde este nVIDIA control panel. Va rog sa imi spuneti si mie!

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Apasa tasta Windows si tasteaza Control Panel,
de obicei in partea stanga ar trebui sa apara daca e instalat

spune-mi modelu la placa video

5 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Daca placa ta video e mai veche si windows 8 are integrat acel driver nu o sa gasesti programu in sine, dar
Daca ai instalat programu si driverul atunci control panelu il gasesti in partea dreapta jos,(langa sunet si calendar)....este o sageata akl (show hidden icons) dai click si akl ar trebui sa apara nVIDIA control panel(ceva cu verde)

| SPe33D explică (pentru Sheldon):

Stiu si eu ca e cu verde dar nu il gasesc si placa video nu este chiar asa veche dar vreau neaparat sa imi maresc fps-ul la cs.Eu am la cs pana in 30 fps.Si ce program trebuie sa instalez sau cum dau sa vad daca e instalat? Pliz daca ma ajuti cu asta iti dau funda!

| SPe33D explică (pentru Sheldon):

Pai nu e in Control Panel.Placa video este intre 200-400 cam asa nu stiu sigur.Dar intru in Control Panel si nu gasesc Nvidia Control Panel cum pot sa instalez sau ceva sa gasesc.

| Sheldon a răspuns (pentru SPe33D):

Cauti modelul placii video si instalezi driverul.....Pe site-ul official de la Nvidia http://www.nvidia.com/Download/index.aspx

| SPe33D explică (pentru Sheldon):

Ms am gasit! big grin

| Sheldon a răspuns (pentru SPe33D):

Apasa tasta Windows si tasteaza Control Panel,
de obicei in partea stanga ar trebui sa apara daca e instalat

spune-mi modelu la placa video