| Crazywolf978 a întrebat:

Ce tactica sa folosesc la top eleven? Am jucatori doar de 5 stele cu abilitati si tot pierd.

Răspuns Câştigător
| King18name a răspuns:

3 mijlocasi centrali ( eu nu joc cu m. laterali,, sunt nivel 21, si niciodata nu am jucat cu m. laterali! )
la minee : atac puternic /stil de joc : pe mijloc ( daca nu joci cu m. laterali, at trebuie sa fie ''pe mijloc''! stil de presing, eu am pus > pe tot terenul!
stil de deposedare > normala ( daca e pe ''dura'' atunci o sa ai mai multe cartonase... ) stil de pase : mixte ( tiki taka laughing ) si ultima, zonal!
dar astea le faci tu cum vrei! cu ce tactica jucai pana acum? ce nivel esti?

6 răspunsuri:
| King18name a răspuns:

Eu am 4-1-2-1-2 sau, 4-3-1-2 sau 4-1-3-2!
le folosesc cam pe toate 3! nu in fiecare meci! (normal )! si de vreo 8 sezoane tot intre primele 4 echipe din clasament termin! si nu am jucatori cu abilitati! Dar e foarte important ca moralul sa fie intotdeauna Bun sau foarte bun! poti folosi si o tactica : 4-4-2 / 3-5-2...

| Crazywolf978 explică (pentru King18name):

Adica sa joc cu 4 fundasi, 1 inchizator(DMC), 2 mijlocasi centrali, 1 AMC, si 2 atacanti?

| King18name a răspuns (pentru Crazywolf978):

Da! dar ai mai multe variante! moralul e important! eu acum joc 4-1-3-2

| Crazywolf978 explică (pentru King18name):

In aceasta tactica joci cu trei mijlocasi centrali sau cu un central si doi laterali? Si inca ceva ce sa pun acolo la sfaturi antrenor?

| Crazywolf978 explică (pentru King18name):

Nivel 16, am avut mai multe tactici, dar cea mai buna mi s-a parut ca este:3-1-3-1-2

| King18name a răspuns (pentru Crazywolf978):

Ok. atunci joaca asa! succes, sa castigi campionatul! laughing

| King18name a răspuns (pentru Crazywolf978):

3 mijlocasi centrali ( eu nu joc cu m. laterali,, sunt nivel 21, si niciodata nu am jucat cu m. laterali! )
la minee : atac puternic /stil de joc : pe mijloc ( daca nu joci cu m. laterali, at trebuie sa fie ''pe mijloc''! stil de presing, eu am pus > pe tot terenul!
stil de deposedare > normala ( daca e pe ''dura'' atunci o sa ai mai multe cartonase... ) stil de pase : mixte ( tiki taka laughing ) si ultima, zonal!
dar astea le faci tu cum vrei! cu ce tactica jucai pana acum? ce nivel esti?