| zorox a întrebat:

Ce trebuie sa apas pentru a face o poza la o fereastra sau la desktop?[ce taste?]

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

HA-HA-HA-HA NORMAL CA NU AI DACA NU "CASTI" OCHII CUM TREBUIE! HA-HA-HA :) :) :) :) :) :)
PROBABIL FIECARE TASTATURA (IN FUNCTIE DE MODEL) ARE TASTA ASTA DENUMITA PUTIN DIFERIT(PRESCURTATA DIFERIT), INSA NUMELE ESTE ACELASI LA TOATE TASTATURILE! SI ANUME :PRINT SCREEN
EA AR TREBUI SA FIE IN GRUPUL DE TASTE: Scroll Lock si Pause/Break

PRINT SCREEN = PRINT SCRN = PRTSC si asa mai departe

-------------------------------------------------------
sau daca ai un JAF de calculator sua laptop achizitionat relativ recent(3-4), si nu are acea tasta, atunci poti sa faci PrintScreen cu o gramada de programe cum ar fi programul Photo Scape.Intri in el si ii dai pe Screen Capture. il descarci de aici:
http://www.photoscape.org/ps/main/download.php
na, ca te-am rezolvat!
Hai succes!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tasta pe care scrie "PrtScr"

| zorox explică (pentru anonim_4396):

Nu am o asemenea tasta la tastatura.

| zorox explică (pentru RoyDupuis):

Am calculatorul si tastatura de la Craciun, chiar daca nu am prtsc, m-ai ajutat cu photoscape, de aceea uite-ti recompensa. MS. big grin

| RoyDupuis a răspuns (pentru zorox):

HA-HA-HA-HA NORMAL CA NU AI DACA NU "CASTI" OCHII CUM TREBUIE! HA-HA-HA :) :) :) :) :) :)
PROBABIL FIECARE TASTATURA (IN FUNCTIE DE MODEL) ARE TASTA ASTA DENUMITA PUTIN DIFERIT(PRESCURTATA DIFERIT), INSA NUMELE ESTE ACELASI LA TOATE TASTATURILE! SI ANUME :PRINT SCREEN
EA AR TREBUI SA FIE IN GRUPUL DE TASTE: Scroll Lock si Pause/Break

PRINT SCREEN = PRINT SCRN = PRTSC si asa mai departe

-------------------------------------------------------
sau daca ai un JAF de calculator sua laptop achizitionat relativ recent(3-4), si nu are acea tasta, atunci poti sa faci PrintScreen cu o gramada de programe cum ar fi programul Photo Scape.Intri in el si ii dai pe Screen Capture. il descarci de aici:
http://www.photoscape.org/ps/main/download.php
na, ca te-am rezolvat!
Hai succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa care deschizi Paint-ul (start - >all programs-->accessories--> paint ( apoi te duci sus la Edit, dai Paste, iti apare poza pe acre ai facut-o, te duci la File - -> Save as, ii dai denumire pe care o vrei, selectezi unde vrei s-o salvezi, apesi Save si gata!) SUCCES!

| JumperGhost a răspuns:

Apasa PrintScreen sau PrtScr