| deepinlovewithyou a întrebat:

Ce windows s-ar potrivi pe un PC de gaming ca asta? Uitati specificatiile sistemului :

Sistem Desktop Serioux Performance V11 cu procesor Intel® CoreTM i3-3220 3.30GHz, 6GB DDR3, HDD 1TB, nVidia GT630 2GB

As vrea sa-mi pun Windows 8 pe acest pc. oare functioneaza toate jocurile pe el? Gen : Counter Strike, Fifa, NFS, Sims 3, GTA 4 si multe altele..Si vreau sa imi spuneti cat de bine functioneaza acest windows pe pc. daca browserul e rapid, etc. FUNDA!

5 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Windows 7 64-BIT Ultimate este cel mai bun windows pentru Gaming si ar merge ff bine pe PC tau.

| xxGhost99xx a răspuns:

Pai windows 7 ar fi bun, vista am auzit ca e de rahat iar win8 desi consuma putini rami, este aiurea

| deepinlovewithyou explică (pentru xxGhost99xx):

Deci Windows 7 ar fi cel mai potrivit?

| xxGhost99xx a răspuns (pentru deepinlovewithyou):

Da, poti juca destule jocuri si mai vechi pe el

| Tekh a răspuns:

Vista nu e prea bun windows 7 e potrivit pentru pc tau...ti-ar merge si 8 dar nu e pentru jocuri multe s-ar putea sa nu mearga