| Pantea_Cezar_2000 a întrebat:

Ce ziceti de aceste Specificatii:procesor Intel pentium dual core 3.2 GHz
placa video NVIDIA GeForce 6600 GT
, hard drive de 80 Gb si 2 gb ram
OS Windows 8? ESTE BUN? DAU FUNDA prem.

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Nu prea este bun. Pastreaza procesorul Vezi daca suporta placa de baza memorie ram DDR3, daca suporta cumpara o placuta DDR3 de 2 sau 4 GB, si o scoti pe asta actuala daca adaugi una DDR3. Daca nu suporta, mai cumperi una de 2 GB DDR2. Daca ai nevoie de mai multa capacitate, poti oricand sa cumperi un HDD mai mare. Si OS fara nici o indoiala Windows 7 Home Premium 64-bit.

Daca mai ai probleme poti pune o intrebare aici si te ajut in cel mai scurt timp posibil. http://tehnoinfo.ucoz.net/faq

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Poti sa dai cate funde vrei, dar calculatorul asta era foarte misto pentru jocuri in 2005. Acuma sintem doar cu vreo 10 ani mai tirziu...