| ღSოiℓεFօгMεεღ a întrebat:

Cine a comandat ceva de pe Okazii.ro? Se dau tepe? Eu asa am auzit.sad Vreau sa imi iau ceva si nu stiu daca este sigur site-ul...

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce vrei sa iei? E plin de tepari pe okazii, iar daca nu e teapa, de multe ori e pretul absolut ridicol (ma uitam prin 2011 si nu imi venea sa cred, placa video pe care dadusem 380 RON noua in 2009 era de la 400 RON in sus pe okazii, sh...). La multe produse, iesi mult mai bine de pe amazon.co.uk (trimit din UE in UE, deci 0 taxe vamale, transportul e foarte ieftin, mai ieftin decit curierul din Bucuresti in tara de multe ori) sau ebay/alte site-uri de profil.

| Andrei7520152 a răspuns:

Se dau tepe. Alo, traim in Romania, sau unde? laughing dar de regula trebuie sa si cauti o teapa. Nu e ca si cum ar fi mega plin de tepari, altfel site-ul ar da faliment. Vezi de la cine cumperi. Are calificative pozitive? Ce produse a mai vandut sau ce mai are in vanzare? Vanzatorul are o gramatica curata sau nu prea? Pozele prezentate par autentice sau retusate/copiate de pe internet? si tot asa. Trebuie sa analizezi vanzatorul inainte sa cumperi ca sa-ti dai seama daca e serios sau tepar. Fii mai ales atent ce feedback a primit de la alti cumparatori.

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Prin intermediul site-ului Okazii.ro se pot cumpara produse in siguranta. Okazii.ro protejeaza cumparatorii prin intermediul serviciului Garantia de Livrare. Principalul avantaj al acestui serviciu este protectia sporita a cumparatorului prin garantarea primirii produsului descris pe site. In caz contrar, utilizatorul poate solicita returnarea articolului în termen de 3 zile lucratoare de la primirea acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produselor achizitionate prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata intr-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca in acest interval cumparatorul nu reclama conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului. Recomandam tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzatorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro.

Un utilizator mai poate alege si primirea articolului cumparat prin Predare personala sau la punctul de livrare Okazii.ro din cadrul Magazinului Domo aflat in incinta Baneasa Shopping City, Bucuresti. Astfel se asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit si tranzactia se incheie numai daca articolul corespunde calitatii si caracteristicilor pe care vanzatorul le-a furnizat in anunt.

Totodata, Okazii.ro vine in spirijinul cumparatorilor si prin intermediul Departamentului Asistenta Clienti. Daca un cumparator primeste alt produs decat cel comandat sau este prejudiciat material, acesta poate transmite o cerere scrisa catre suport@okazii.ro sau ne poate contacta telefonic la 0374-652.944. Echipa de Asistenta Clienti va face toate demersurile necesare pentru a rezolva pe cale amiabila sesizarea. Daca cumparatorul si vanzatorul nu ajung la o intelegere pe cale amiabila, cumparatorului i se va recomanda sa apeleze la Politie pentru solutionarea problemei, pe cale legala, primind totodata intreg sprijinul Okazii.ro pentru solutionarea situatiei.

O zi placuta,
Okazii.ro

| Marius_Ciuciumis_1992 a răspuns:

Nu sunt tepe deloc nu te lua dupa toti eu am comandat o minge si mi-a ajuns sigilata si era produsul meu

| Alexanderbass a răspuns:

Nu sunt tepewinking te asigur eu