| savinabanii345 a întrebat:

Cine imi poate da si mie idei pentru minecraft? daca se poate si ceva poze cu ceva sa construiesc,nu vreau ceva mic,eu fac constructii mari in minecraft si nu stiu ce sa mai construiesc, vreau ceva frumos sa iti placa sa construiesti!

Răspuns Câştigător
| FaraiiAndile41 a răspuns:

Hmm... Poti face casa ta ideala :3
Sau un castel :?
Saaauuu... Saauuu
(Asta o sa dureze ceva) Daarr, acum un an am facut orasul meu, cu magazine, cu stradute sau chiar locuri dragi tie cu amintiri de cand erai mic smug
Sper ca te-am ajutat sau macar ti-am dat ceva idei, pup:*

1 răspuns:
| StoeanVlad1980 a răspuns:

-Poti sa faci o ferma automata care sa iti dea graul si celelalte doar daca apesi pe un buton.
-Sa construiesti o harta pe care sa o joci cu prietenii.
-sa construiesti o casa gigantica si de la ultimul etaj pana la primul sa pui sine.
-Sa faci o arena calumea de lupta.
-etc.