| Cristyy01 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum se rezolva urmatoarea eroare la fifa 07 full : Intru in folderu cu fifa, dau AutoRun ca sa il instalez, dau install si imi spune sa bag un cod, am bagat codu, imi spune sa astept si dupa imi apare : Installation cannot continue because this game requires DirectX 9.0c or higher to be installed on your system. Si dupa imi da un site : http://www.microsoft.com/windows/directx
Ajutati-ma va rooog dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide cu notepad fisierul \AutoRun\autorun.cfg si schimba DirectXVersion=9.0c in DirectXVersion=0 (vezi inainte sa-i scoti atributul "read-only"). Apropo, ai DirectX 9 instalat?

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Unde e autorun.cfg ca nu-l gasesc?

| Cristyy01 explică (pentru Cristyy01):

Dami un id de mess ceva te rog ca sa putem vb sa fim mai expliciti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristyy01):

Cum să nu găsești? Ai DIrectX 9 instalat?

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Nu. auzi baga-mi id-ul de mess sa vb acolo te rog ca am mare nevoie de ajutor: fredytzzu.neymar2012 te rooog

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Am gasit auto-run si l-am deschis cu notepad dar unde e atributul read-only?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristyy01):

Omule,instalează-ți directX 9, cum vrei să meargă?

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Il instalez si dupa aia unde-l bag?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristyy01):

Ce să bagi mă? Ala se instalează în partiția C.

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Am gasit sa instalez DirectX 9 Redistributable. e bine?

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

L-am instalat si acum ce fac?

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Fratee ce fac acum am instalat ala am gasit autorun.cfg l-am deschis cu notepad, unde e read only ala ca tot in spune ca exista read only si cand dau la autorun sa il instalez tot eroarea aia mi-a da

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristyy01):

Uită-te aici : https://www.google.ro/......https?/url

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Asa si cum se rezolva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristyy01):

Omule,eu de asta ti-am dat link-ul ala. Ai citit macar?

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Farte am citit tot si nu vad cu ce ma ajuta n-am inteles mai nimic. te rog ajuta-ma tu cu ceva te rooog frumos. id de mes ceva sa intri in pc meu sa mi-l faci. nu stiu oricee numai famil te rog frumoss

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristyy01):

Nu știi cum să scoți atribitul „Read only"? Dai click dreapta pe fișierul respectiv, te duci la proprietăți - General și dibifezi acea căsuță ( este pe undeva pe jos ). Sau mai încearcă ceva : Click dreapta pe autorun, te duci la proprietăți - compatibilitate și modifici astfel încât să fie compatibil cu Windows 2000.

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Bun si daca modific DirectX =9.0c cu DirectX=0 si scot readonly crezi nu o sa-mi mai dea eroarea aia?

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa scot atributul exact cum mi-ai spus tu si mi-a dat o eraore. cand am dat ''Ok'' ca sa scoata atributul mi-a aparut un chenar cu ''ignore '' ''ignore all '' cancel'' '' retry'' si spunea : An error occurred applying atributes to the file : G:/Autorun/autorun.cfg
Acces is denied.
Ce sa faac? am incercatr si cum ai zis tu cu autorun click dreapta si am dat sa fie compatibil cu windows 2000..nu a mers

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristyy01):

Incredibil. Reinstalează jocul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristyy01):

Reinstalează jocul, șterge tot, nu uita, să-l pui în alt director.

| Cristyy01 explică (pentru anonim_4396):

L-am reinstalat de muuulte ori. era in director H acum e in G

22 răspunsuri:
| dragos2003 a răspuns:

Descarca directx 9 si stergel(jocul) cauta altu. Dupa alt site