| Margarina1 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine vreau sa imi cumpar si eu o placa video dar nu vreau sa fie mai mult de 350de lei si nu prea stiu
Si mai am o nelamurire care e faza cu Gddr3 sau Gddr5 care e faza? cum stiu daca imi merge 3 sau 5?

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Merge 5 fara probleme, aia e memoria de pe placa video, nu conteaza ce placa de baza ai atita vreme cit are slot PCiExpress. In banii astia iti recomand GT630 cu DDR5. Noi nu prea gasesti, dar am vazut la eMAG la resigilate la 280 RON, 3 ani garantie. Am luat una nevestei si se misca foarte ok, plus ca e silentioasa si nu are nevoie nici de alimentare suplimentara.