| Mariuss32 a întrebat:

Cine stie la ce ajuta următoarele bonusuri pe arma la Metin2?:
1.Puternic impotriva animalelor 20%
2. Puternic impotriva orcilor 20%
3. Puternic impotriva vampirilor 20%
4. Puternic impotriva diavolului 20%
5. Puternic impotriva semi-oamenilor 10%
6. Puternic impotriva esotericilor 20%

Cel mai bun, explicativ si complex răspuns îi

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Le eau in ordine.
Mai intai cand zici Impotriva (iti da un atac mai mare).
Ex:Tu ai la caracter 1k/hit cand lovesti pe cineva care face parte din aceea lista creste atacul la 1, 2k/hit.

Acuma stii cat creste (Ataculx20%).

1 Iti creste atacul mai mare impotriva animalelor (Lei, caini, lup, etc).

2 Iti creste atacul mai mare impotriva Oricilor (Valea Orilor din Centru).

3 Ai un atac mai mare impotriva Vampirilor este bun in (DT [Turnul Demonilor] si Catacombe).

4 Ai un Atac mai mare impotriva (DT si Catacombe).

5 Ai un atac mai mare impotriva (Sura, Saman, War, Ninja si oamenii din V4-V5).

6 Ai un atac mai mare impotriva esotericilor ii gasesti in colturile din mapa de la Valea Orcilor in caz ca nu stii uite o imagine.
http://img2.wikia.nocookie.net/......atic_6.jpg

Iti creste atacul la acelea din lista si iti mareste puterea foarte bine.