| Itzu_Miha_2000 a întrebat:

Cine stie sa faca un server de metin2 fara hamachi! Add me
myhaitzuu123 skype

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa faci un servar fara hamachi trebuie sa ai IP static sau sa modifici IP dinamic sa-l faci static.

2 Trebuie sa ai urmatoarele cerinte MINIME macar altfel nu va merge:
-Placa video 512Mb.
-Minim 2Gb Ram
-1. 5Ghz-3Ghz (Minim Dual Core).
-System de Operare Linux sau Xp recomandate.

3 Trebuie sa ai urmatoarele Programe pentru a avea un servar de Metin2:
->Navicat
->Filezila
->Portmap
->Servar Files (Fisierul cu servarul Mt2)
->VirtualBox/VMware Player/ Virtualpc2007
(Descarca o masina virtuala de mai sus una din cele 3 mentionate).
->Homapage
->Xampp
->Clientul de Mt2

Restu trebuie sa modifici si sa iti faci servarul
Mult Succes!
SI nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Itzu_Miha_2000 explică (pentru DragomirMihail2020):

Multumesc dar ai putea sa imi dai id tau de skype? Sau sa ma ajuti sa mi-l fac
Ma incadrez in cerinta

| Itzu_Miha_2000 explică (pentru DragomirMihail2020):

Multumesc dar ai putea sa imi dai id tau de skype? Sau sa ma ajuti sa mi-l fac.
Ma incadrez in cerinta

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Itzu_Miha_2000):

O intrebare Daca te Incadrezi in Cerinte ce?
1 Ai zis cine stie sa faca un Servar de Mt2 Multi Stiu sa faca ca nu este greu deloc doar rabdare si timpul necesar.
2 Ti-am zis cerintele ca sa vezi daca te incadrez in minimul de system pentru un servar de Metin2.
3 Poti sa iti cumperi un Host pentru Metin2 gata facut.
4 Nimeni nu iti face nimic pe gratis.Eu ti-am zis ce trebuie sa ai nu zic si cum trebuie sa faci altfel ar trebui sa fac la toti de pe TPU servere de Mt2!

5 Ti-am zis ce trebuie sa faci ca garantez 95%-100% ca nimeni nu iti zicea aceste lucruri (doar ti le zicea cand il plateai sau in timp ce iti facea servarul de Metin2 in rest nimeni nu zice aceste lucruri)?

6 Mult Succes! Nu dau Id de skype sau de mes.

4 răspunsuri:
| pitbullbulterier a răspuns:

+ ca iti trebuie host de la o firma de specialitate