| vlad20003 a întrebat:

Cine stie sa faca un server pe MineCraft? ziceti-mi care e numarul serverului! Sa fie pentru 2, sa fie normal (survival) si sa aiba trisari.

4 răspunsuri:
| vlad20003 explică:

Fa-mi tu un server... SHHTTT! Nu vreau sa aud cum se face unu! SHHT!

| CristiZlCristiX a răspuns:

Descarci:
-Server http://www.2shared.com/file/ulYpQsxQ/Minecraft_Server.html il instalezi intr-un folder dai dublu click astepti sa faca aia si se creeaza mai multe fisiere printre care si PROPRIETES ceva de genu dai click si udneva scrie server ip= il bagi in bara si descarci hamachi :http://hamachi.en.softonic.com/download il intalezi si dai new netork ceva de genu si scrii un nume si o parola dupa unde scria server ip= ip-ul care arata la hamachi langa numele tau il copiezi dai save si pentru a intra prieteni are nevoie de hamachi da join netowrk si baga numele scris de tine si parola aleasa il lasa pornit si intra asta e tot funda te rog

| vlad20003 explică (pentru CristiZlCristiX):

Stiu dar nu merge! Nu imi arata viteza creerii serverului! Am incercat de 7 sau 8 ori si acum nici macar nu mise mai deschide deloc! sad

| CristiZlCristiX a răspuns:

Trebuie windows rebagat sau pe un alt pc funda te rog