CONCURS: Care-i jocul tau preferat?

De la Metin la Minecraft, CS,  GTA, WOW sau chiar Super Mario, cei mai multi dintre noi am trecut prin perioade cu care ne-am despartit cu greu si doar pentru perioade scurte de-un joc. Simptomele sunt clare: degetele devin nervoase cand nu sunt aproape de w a s d sau sageti, mintea e plina doar de strategii de cum sa cresti mai repede, iar optiunea de a iesi din casa nu mai exista.

Astazi va provocam la concurs si va-ntrebam: ce joc v-a tinut cu ochii in monitor cel mai mult pana acum? Ce va place cel mai mult si mai mult sa jucati?

Punem la bataie 5 postere maxi oferite de www.posterstore.ro pentru 5 gameri pe care ii vom desemna prin tragere la sorti. Aveti timp pana pe 17 martie sa ne lasati un raspuns aici si-apoi, daca norocul e de partea voastra, o sa va alegeti cu un +1 cool points pentru camera voastra!

Game on!

Alexandra - TPU

253 răspunsuri:
| IonutPutinica a răspuns:

Sincer,de jocul 4Story nu m-am plictisit niciodata,poate e din cauza misiunilor captivante, graficei grozave, eventurilor foarte dese si interesante, si chiar temnitele pe care le poti cuceri doar cu ajutorul unor prietenii de nadejde, dar acest joc chiar chiar merita jucat

| FucktheSystem a răspuns:

Devil may cry 5.
Adică cum să nu vrei asta pe perete?
http://wfiles.brothersoft.com/......00x900.jpg

| Mefist0 a răspuns:

Fallout: New Vegas

| Anonim654321 a răspuns:

Metin, CounterStrike

| Azµre a răspuns:

Bună Ziua!
1) Eu sunt fan înrăit al seriei Half-Life printre care: Half-Life
Half-Life Opossing Force
Half-Life Blue Shift
Half-Life 2
Half-Life Episode One
Half-Life Episode Two
Sunt un mare fan, abia aștept să apară partea a 3 a din serie, deja turbez că nu a s-a lansat până acum. Imaginați-vă cât demult ador acest joc dacă până acum l-am tot terminat de mai multe ori din 1998 de când a apărut jocul până în prezent pentru mine a rămas un joc EPIC.
În rest am fost jucător de Counter Strike, am jucat în diferite concursuri organizate de PGL, asta acum mulți ani, o activitate dată uitării.

2)În prezent mă mai joc Shootere, FPS, este singurul tip de joc pe care îl ador, pe lângă acesta mai joc starcraft și red alert.

| AvalohAlyn a răspuns:

Imi place cel mai mult FIFA 2007 si FIFA MANAGER. Jocuri in care simulezi meciuri de fotbal.Eu joc cu Otelul, Valencia si Borussia.Iti faci echipa ta, alegi jucatorii, te ocupi de tot ceea ce tine si se numeste echipa de fotbal.Afli rezultate,meciuri,transferuri, pareri, opinii, esti dat afara, esti apreciat etc.Important este ca te BUCURI si esti trist.Iar cand esti trist inveti cand te bucuri vrei si mai mult sau multumesti! Fotbalistul meu preferat este Kaka, un fotbalist care ori de cate ori inscrie un gol isi scoate un tricou alb si spune I belong to Jesus!(eu apartin lui Iisus)E un gest extrem.E un model pentru mine.Joc fifa si fifa manager din 2007, sunt superbe,am trait bucurii si tristeti,neimpliniri si nervi dar la sfarsit am avut SATISFACTIE si BUCURIE si asta conteaza,am invatat ca important este sa faci ceea ce iti place,in cazul meu fotbalul(si muzica si religia). FIFA E VIATA MEA,e fotbalul meu preferat.E modul in care eu driblez,eu dau goluri,eu transfer, eu antrenez, eu ma bucur, eu plang, eu triumf.E superb.Fotbal is a way to life not a normal game.

| Ashadow a răspuns:

4Story big grin

| Pricked a răspuns:

Dishonored.

| alexs99 a răspuns:

Fifa 2013, Gta 4 sau Top Spin 4

| positivity a răspuns:

În sfârșit am reușit să mă las cât de cât de jocurile pe calculator, probabil din cauza lipsitului timp liber.
Oricum, îmi amintesc exact, acum doi ani când am auzit de un joc "ninjawaz", şi m-am gândit să-l încerc şi eu.
La prima vedere m-a fascinat, şi l-am jucat până acum câteva luni. Pot spune sincer, că din cauza acestui joc nu am mai stat cu prietenii, am devenit mult mai atrasă de pc, şi am ajuns trăind doar pentru calculator.
Oh, ce viață frumoasă!

| al3xander a răspuns:

Metro 2033

| Furculingură a răspuns:

Tomb Raider Legend - Lara croft happy

| ErrorFound a răspuns:

Far Cry 3 say Crysis 3

| Ea12345 a răspuns:

Pot sa raspund cu Fifa si Dota2 pentru prietenul meu? laughing

| Brâncuşi a răspuns:

Jocul meu preferat este Call of Duty MW3 sau Battlefield Bad Company 2. Succes tuturor şi sper să câştige gammer-ii.

| LordBolton a răspuns:

Miencraft,world of tancks, saint row the third (pe ultimul nu am apucat sa-l joc dar mi s-a parut super)

| Niiiicu a răspuns:

Counter strike 1.6happy

| Iubibilăă a răspuns:

Migo Land, GTA SA Bucuresti, Gta 4, Platform racing 2, 3, Chaos Faction 1, 2.

| Iubibilăă a răspuns:

Migo Land cel mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

League of Legends

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CS,NFS-Wold si GTA Romania2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

League of Legends este jocul meu favorit. Este un joc captivant gen MOBA ( Multiplayer Online Battle Arena ). Joc acest joc de 1 an si imi place foarte mult. In acest joc se organizeaza concursuri cu zeci de mii de dolari pusi la bataie. Intr-o zi sper sa ajung si eu acolo sus happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocul meu preferat este Need for Speed, chiar daca nu de putine ori am intrat cu masina in primul stalp/copac care mi-a iesit in cale tot ador acest joc si sa fac drifturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Counter strike si Combat arms :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conquiztador

| MihaiGe a răspuns:

CS, pe mine m-a tinut intr-o zi 12 ore.

| 0x11111051 a răspuns:

World of Tanks
World of Warplanes
SRS
Chameleon 1C ru

| MrAlex a răspuns:

Counter-strike, am reusit sa strang pe un vechi cont de steam 4, 500 ore
Urmand, Dota

| NemNUZ a răspuns:

Assassin's creed 3, cel mai tare joc!

Răspuns utilizator avertizat