CONCURS: Care-i jocul tau preferat?

De la Metin la Minecraft, CS,  GTA, WOW sau chiar Super Mario, cei mai multi dintre noi am trecut prin perioade cu care ne-am despartit cu greu si doar pentru perioade scurte de-un joc. Simptomele sunt clare: degetele devin nervoase cand nu sunt aproape de w a s d sau sageti, mintea e plina doar de strategii de cum sa cresti mai repede, iar optiunea de a iesi din casa nu mai exista.

Astazi va provocam la concurs si va-ntrebam: ce joc v-a tinut cu ochii in monitor cel mai mult pana acum? Ce va place cel mai mult si mai mult sa jucati?

Punem la bataie 5 postere maxi oferite de www.posterstore.ro pentru 5 gameri pe care ii vom desemna prin tragere la sorti. Aveti timp pana pe 17 martie sa ne lasati un raspuns aici si-apoi, daca norocul e de partea voastra, o sa va alegeti cu un +1 cool points pentru camera voastra!

Game on!

Alexandra - TPU

253 răspunsuri:
| Lollipop023 a răspuns:

The Sims 3.

| PurceluAtomic a răspuns:

1) Seria GTA (toate). Le-am jucat cu sufletul la gura, in opinia mea cele mai bune jocuri inventate vreodata. Au tot ce le trebuie :

- actiune cat cuprinde
- grafica excelenta
- peisaje superbe
- libertatea de a face ce vrei tu cu masina in trafic
- ingeniozitatea misiunilor
- toate categoriile de arme
- elicoptere & avioane (pe care le poti pilota)
- barci, salupe, vapoare
- etc

Practic, cel mai bun simulator de viata.

2) Seria Silent Hill

Povestile sunt extraordinare, suspansul si frica la tot pasul (mai ales daca vorbim de Silent Hill 3), actiune cat cuprinde, grafica buna. Silent Hill mi-a dat mereu o senzatie de fior pe spate de cate ori l-am jucat.

3) Seria Worms

Cel mai bun joc de echipa. Ca vorbim de Worms Armaghedon, Worms 3D, Worms Forts Under Siege sau Worms Mayhem spectacolul si distractia sunt la ele acasa. Ca un mic detaliu, intotdeauna mi-a placut posibilitatea de a-ti alege dintr-o gama variata de limbi (care mai de care mai haioase). O serie de jocuri la care razi pe cinste, dar care te si prin in actiune total.

4) Seria Pokemon (cea jucata prin Visual Gameboy Advance). E chiar interesant sa descoperi tu micile smecherii ale jocului, fara sa cauti pe net. Mi-a luat zile intregi la unele din ele. Pokemon Blue, Pokemon Fire Red (care este ca o continuare la Blue) Pokemon Ruby, chiar si Pokemon Crystal

5) Seria NFS. Mai e ceva de zis? Pentru pasionatii de masini, tuning si viteza, nu exista comparatie. Si hartile sunt in marea lor majoritate superbe.

6) Seria DOOM. Actiune, suspans, frica (chiar teroare) la tot pasul. Nu recomand nimanui sa joace Doom 3 cand este singur acasa si este noapte.

7) Seria Quake. Shooter perfect pentru retea, mereu a dat un aer modern (armele viitorului). Quake 3 este shooterul pe care l-am jucat cel mai mult in retea, un shooter de viteza si precizie si mai putin de strategie. Quake 4 are si misiuni+ un storyline fabulos (se aseamana cu Doom)

8) Seria Unreal Tournament (acelasi lucru ca si la Quake, parca sunt frati)

Alte jocuri, care nu sunt in serie sau unde n-am jucat eu toata seria

DMC5 (Devil may cry), AVP2, Mortal Kombat 4, Hercule, Tarzan, Starcraft 2, WOW TBC, CS 1.6, Bloodrayne, Gruntz, Sonic X, etc

JOCUL ME FAVORIT ALL TIME : GTA Vie City.

| Izukie00 a răspuns:

Buna! Cu siguranta ca jocul meu preferat este Neighbours from Hell (toate partile, respectic 1, 2 si 3 si trebuie sa apara si 4), iar pe al 2-lea loc sunt Zuma si Luxor.

| QµeeК a răspuns:

Samp =O

| Secret2000 a răspuns:

Saint Row The Third

| bularulolian a răspuns:

Need for speed mos wanted 2012

| Leonardo2000 a răspuns:

Cred ca metin2, am stat si 10 ore pe zibig grin

| Pewxel a răspuns:

Tomb Raider

| TheLordOfTheRings a răspuns:

Stardoll sau uorWorld.laughing

| maruta25 a răspuns:

kapi hospital

| MirabelaOana111 a răspuns:

GTA

| denisadr a răspuns:

Volei, i-mi place foarte mult. Fac sport, ma distrez, i-mi ocup timpul liber si ma distrez.

| availablehandyman a răspuns:

Gta episod from liberti city

| mgtow a răspuns:

Hitman Absolution.

| Tibberiw a răspuns:

The Elder Scrolls V:Skyrim, Dishonored si DOTA2

| PotatoMustDie a răspuns:

Jocurile mele preferate (imi pare rau ca nu pot da doar unul si sper sa nu fie o problema) sunt:

1. Seria Assassin's Creed. Cel mai mult la acest joc mi-a placut grafica si povestea dar mai ales gama larga de arme si miscari.

2. The Elder Scrolls (Oblivion, Skyrim si mai putin Morrowind). Ceea ce face ca acest joc sa fie interesant si captivant nu sta neaparat in intriga ci mai ales in senzaţia de libertate si explorare a lumii. Ceea ce mi-a placut mie cel mai mult la acest joc este faptul ca, pe langa quest-ul principal mai exista o sumedenie de alte "side quest-uri" pe care le poti gasi pe parcursul jocului (in unele cazuri te gasesc ele pe tine).

3. Seria Grand Theft Auto. Acest joc m-a impresionat foarte mult cu o gama foarte larga de vehicule pe care le poti conduce (de la masini, camioane si tiruri pana la motociclete, avioane si elicoptere) si foarte multe arme.

4. Prototype (I si II). Acest joc m-a lasat fara cuvinte, nu atat grafica cat povestea si armele iti ies din maini!

5. Minecraft. Chiar nu pot explica de ce imi place acest joc. Pur si simplu are un farmec aparte. Este un joc de strategie foarte simplist, grafica nu este o calitate incredibila dar este foarte jucabil si iti pune la incercare imaginatia.

| Tentacle111 a răspuns:

Call of Duty:Black Ops 2
Metin? OMG! Saracie.

| Tentacle111 a răspuns (pentru crisysable):

Bravo,sunt de partea ta! Urasc din suflet Metin si LOL!

| IonutPutinica a răspuns:

Sincer,de jocul 4Story nu m-am plictisit niciodata,poate e din cauza misiunilor captivante, graficei grozave, eventurilor foarte dese si interesante, si chiar temnitele pe care le poti cuceri doar cu ajutorul unor prietenii de nadejde, dar acest joc chiar chiar merita jucat

| FucktheSystem a răspuns:

Devil may cry 5.
Adică cum să nu vrei asta pe perete?
http://wfiles.brothersoft.com/......00x900.jpg

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,mi-e mi-a placut cel mai mult
Postal Babes...dar il jucam pe calculator happy

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

1). King Of Kings 3
2). War Of The Immortals
3). World Of Warcraft (Cataclysm)

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,mi-e imi placea postal babes, era super, il jucam pe telefon

| Anonim654321 a răspuns:

Metin, CounterStrike

| Edward93 a răspuns:

Zuma Deluxe

| TPUSenior01 a răspuns:

Metin2 big grin

| AvalohAlyn a răspuns:

Imi place cel mai mult FIFA 2007 si FIFA MANAGER. Jocuri in care simulezi meciuri de fotbal.Eu joc cu Otelul, Valencia si Borussia.Iti faci echipa ta, alegi jucatorii, te ocupi de tot ceea ce tine si se numeste echipa de fotbal.Afli rezultate,meciuri,transferuri, pareri, opinii, esti dat afara, esti apreciat etc.Important este ca te BUCURI si esti trist.Iar cand esti trist inveti cand te bucuri vrei si mai mult sau multumesti! Fotbalistul meu preferat este Kaka, un fotbalist care ori de cate ori inscrie un gol isi scoate un tricou alb si spune I belong to Jesus!(eu apartin lui Iisus)E un gest extrem.E un model pentru mine.Joc fifa si fifa manager din 2007, sunt superbe,am trait bucurii si tristeti,neimpliniri si nervi dar la sfarsit am avut SATISFACTIE si BUCURIE si asta conteaza,am invatat ca important este sa faci ceea ce iti place,in cazul meu fotbalul(si muzica si religia). FIFA E VIATA MEA,e fotbalul meu preferat.E modul in care eu driblez,eu dau goluri,eu transfer, eu antrenez, eu ma bucur, eu plang, eu triumf.E superb.Fotbal is a way to life not a normal game.

| jUsT4KiSs a răspuns:

Call Of Duty Mw3, Battlefield 3, Metin, Minecraft, Gta.

| Zaharia_Vlad_1996 a răspuns:

Ce m-a tinut cel mai mult..hmm Mass effect, toate seriile, iar ce-mi place cel mai mult sunt Borderlands 1 si 2

| alexs99 a răspuns:

Fifa 2013, Gta 4 sau Top Spin 4