| 999calin a întrebat:

Copii pot ajunge criminali din cauza jocurilor video?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nope. Nu exista studii concludentr care sa coreleze predispozitia spre criminalitate si jocurile video.

| alexboss2020 a răspuns:

Nu,doar daca au probleme cu capul poti deveni criminali,sunt doar jocuri nu are ce sa se intample,eu ma joc de mic copil mortal combat, cs go, fifa si alte jocuri si pana la varsta asta nu am patit nimic, daca vezi sange, cutite si alte chestii in jocuri nu inseamna ca at trebui sa reproduci in viata real a.Parerea mea e ca nu ai cum sa ajungi criminal din cauza unor jocuri video.

| AIeXxX a răspuns:

Daca copilul este bolnav psihic atunci poate...

| Istvan_Gabi_1990 a răspuns:

Nu neaparat depinde si de joc de ex daca e scifi atunci oricum ar fi n-are cum sa faca ce vede

| Valentin_Ciprian_1980 a răspuns:

Depinde de comportamentul copiilor, da, un copil poate sa faca ceea ce vede intr-un joc video, daca joaca un joc asemanator CS:GO copilul poate fi agresiv pentru o perioada nedeterminata de timp. Sunt cazuri rare, copii la maturitate isi dau seama de unele lucruri si nu vor ajunge criminali.

| AngeloGamer123 a răspuns:

Depinde de joc

| gabiprocopciuc a răspuns:

In cate cred eu doar de la jocurile cu crime foarte mari pot ajunge