| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca imi va merge GTA V daca am urmatoarele componente?

Placa video: AMD Radeon HD 8500M Series
Intel(R) HD Graphics 4000

Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-3110M CPU @ 2. 40GHz 2. 40GHz

System type: 64 bit-Operating System

4GB RAM

Windows 7

Vreau sa raspunda doar cei care se pricep. Nu am nevoie de raspunsuri aiurea. Dau Funda!
Multumesc!

10 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Iti va merge fara nicio problema.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru GabrielStn):

Pai da, numai ca nu se va deschide.

| GabrielStn a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Pentru jocuri nu iti trebuie i7, e mai bun un i5, chiar si un i3 e bun. Ii va merge si cu 4 GB RAM, dar la Low, chiar daca placa video nu e una foarte puternica.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru GabrielStn):

Ba din contra îți trebuie i7, cu i5 nu ai ce face, el a pus pentru GTA V, placa video e praf, 4 GB RAM happy.De asta se numește PC pentru Gaming, ala nu e un PC pentru gaming in niciun caz, ce are el in pc au toate PC normale, si daca insiști cu aceste componente si ca rulează GTA 5 pe el, bagatil tu in PC si joaca.

| GabrielStn a răspuns (pentru Neverrrrrr):

I7 e folosit mai mult pentru procesare grafica, modelare 3D, pentru photoshop spre exemplu, i5 se foloseste mai mult pentru jocuri, fiind o diferenta mica intre ele. Problema lui, asa cum ai spus si tu, e placa video, la RAM sa zicem ca e cat de cat acceptabil, GTA V ruland la Medium cam 2600 MB RAM.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru GabrielStn):

Memoria aceea ram si ea trebuie upgradata, ști nici nu mai înțeleg ce facem noi aic, cum zici tu ca,, rulează'' la 2600 MB, de fapt merge doar la mult mai mult.
Dar nu asta era întrebarea, dar răspunsul corect e:nici vorba.

| Neverrrrrr a răspuns:

Cu ce sa incepi..Acestea sunt datele unui computer simplu nu pentru gaming, ai nevoie de i core 7, placa video e foarte slaba, una GIGABYTE Gf buna ar fi mers, memoria ram trebuie upgradata, macar 2x4GB.Nai dat toate detaliile dar oricum ai nevoie de componente stas, jocul e imens.

| beatrice918 a răspuns:

Da la fel este și la mine. Să nu crezo că mă joc eu se joacă fratele meu mai mic. Deci da trebuie să meargă. Fundă?

| DonVagos a răspuns (pentru beatrice918):

Cam cu cate FPS-uri ii merge?

| beatrice918 a răspuns:

Da,la fel este și la mine. SĂ nu crezi că mă joc eu s-au chestii se joacă fratele meu mai mic, fundă? happy :*