| Raduu4ever a întrebat:

DAU FUNDA! Demult, descarcasem GTA 5, insa imi mergea cu lag! Imi mergea asa deoarece jocul imi rula doar cu placa integrata (Intel HD Graphics 4000 2GB), nu si cu cea dedicata (AMD Radeon HD 8570M 2GB). Am vazut si pe internet multi altii care aveau laptopuri cu exact aceleasi componente ca ale mele si le mergea fara nici o problema! Am un program care imi poate rula la toate jocurile cu ambele placi video si merge la toate in afara de GTA! Problema ar putea fi ca nu e cumparat? Daca l-as cumpara, as putea juca fara probleme? Nu vreau sa risc sa dau banii degeaba.(Am toate programele necesare pentru a rula jocul precum DIrectX 11... )

Va arat si specificatiile:

Procesor: Intel Core i5 3230M 2, 60Ghz

Placa video: Intel HD Graphics 4000 2GB (integrata)

AMD Radeon HD 8570M 2GB (dedicata);

4 GB RAM;

SYstem type: 64-bit;

Windows 7;!

1 răspuns:
| TheAceman a răspuns:

Ar trebui sa mearga daca-l schimbi default graphics processor sa fie AMD. Cu toate ca 4 GB de RAM la un joc precum GTA V sunt cam putini daca te joci pe setari de la high in sus ij 1080p. Incearca sa il faci sa ruleze cu AMD si o ar trebui sa mearga. Eu nu stiu sa-ti zic exact cum ca eu am placa video de la NVidia, si eu il schimb din NVidia Control Panel. Banuiesc ca si la AMD e ceva similar. Succes!