| Ioan489 a întrebat:

Credeti ca placa video GIGABYTE GeForce GTX 650 OC 2GB DDR5 128-bit ( http://www.pcgarage.ro/......28-bit/... eu vreau sa o cumpar la mana doua ) e buna pentru gaming, mai ales pe sistemul meu ( 3ram, 32bit, Dual Core E5300 2.60Ghz )? Cu sistemul actual, si cu placa video actuala destul de slaba am jucat decent Mass Effect 3, Bioshock Infiniti cu putin lag... credeti ca placa cea noua ar imbunatati semnificativ experinta de gaming ( desigur pentru jocuri noi )? Eu am vrut sa cumpar o placa video cam pe la 1000 ron dar nu ar tine pasul cu procesorul si nu prea as sti ce sa aleg.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Daca o iei SH la un pret bun merita, o sa iti duca ceva jocuri dar daca vrei sa joci jocurile noi aparute la high sau ultra trebuie sa te gandesti sa schimbi platforma pentru ca e destul de invechita iar jocurile ce vor aparea nu o sa iti mearga pe configuratia ta.