| slobasd a întrebat:

Cu ce cooler as putea raci acest procesor pana in 200 lei?

https://www.pcgarage.ro/......20ghz-box/

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu il asculta pe cel care a scris ca nu trece de 30-35 grade ba trece chiar de 60 daca esti pe cooler stock iti trebuie un cooler bun iti recomand un ninja 4

| Andreww97 a răspuns:

Este un procesor destul de bun si daca nu il folosesti pentru gaming sau alte programe care sa il solicite mult nici nu ii trebuie cooler. Temperatura pe un astfel de procesor este de 30-35 de grade maxim.
Poti sa folosesti orice cooler vrei.
Eu folosesc un cooler de la Intel, nu cel mai bun, dar eficient pentru ce am.
Poti lua un cooler chiar si sub 100 de lei, ar trebui sa fie ok pentru un astfel de procesor.

| slobasd explică (pentru Andreww97):

Procesorul asta daca nu ai o ventilatie adecvata urca usor la 80-90 de grade