| geo9606 a întrebat:

Cum aflu daca am ip static sau dinamic?

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Diferenta dintre ip-ul dinamic si cel static este ca cel dinamic se schimba la fiecare conectare, in timp ce cel static e tot timpul acelasi.

| geo9606 explică (pentru daassh):

Si cum il aflu?

| daassh a răspuns (pentru geo9606):

Pai te uiti la IP tau acum, apoi dau un restart si vezi daca e acelasi, daca nu se schimba e static daca se schimba e dinamic.Succes!

4 răspunsuri:
| DN7 a răspuns:

Daca ai modem [ router] e posibil sa ai ip dinamic. dar in orce caz ca sa aflii suna la deranjamente la providerul tau de internet si intreaba-i personal:)
http://www.ip-adress.com/

| geo9606 explică (pentru DN7):

Am prin fibra optica, fara modem, imi trebuie sa stiu ca sa imi configurez routerul cumparat de mine...