| ionlis a întrebat:

Cum credeti care e mai bun Xbox one sau Playstation 4

Răspuns Câştigător
| ismailanight a răspuns:

PS4!
1. Xbox One nu e o consola de jocuri. E o consola multimedia. Poti baga toate cablurile de reciver (dolce, digi), dvd player, blue-ray, etc in el si xbox-ul sa il conectezi la TV si astfel sa umbli din xbox tot.
2. Eu am PS4 si este foarte bun. Foarte silentios, performant. Controller-ul are touch-pad (sa umbli cu degetul pe el) si light bar. Led-ul de la light bar se coloreaza in functie de joc. La FPS daca ai viata mai putina isi schimba culoarea, etc.
3. La PS4 daca iti iei cont de PS+ (costa 250 lei pe un an) te poti juca multyplayer, primesti 1-2 jocuri gratis pe luna, primesti spatiu de stocare cloud pentru savefiles si acces la jocuri beta si la jocuri demo. In schimb la xbox primesti la fel, dar te obliga sa cumperi contul lor premium. Daca ai xbox one si nu iti iei si contul ala nu te lasa sa te joci. In schimb la PS4 te poti juca linistit, doar ca nu te joci multyplayer.

Sper ca ti-am fost de folos.

1 răspuns:
| diNNozo a răspuns:

Xbox one parerea mea.